OFICJALNIE: Amadou Onana trzecim najdroższym piłkarzem Evertonu

OFICJALNIE: Amadou Onana trzecim najdroższym piłkarzem Evertonu fot. Evertyon
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Everton

Amadou Onana sfinalizował swoje przenosiny na zasadzie transferu definitywnego z Lille do Evertonu.

Jednokrotny reprezentant Belgii cieszył się w ostatnich tygodniach dużym zainteresowaniem klubów rywalizujących w Premier League. Początkowo najwięcej pisało się w mediach o możliwym sięgnięciu po niego przez West Ham United.

Lille odrzuciło jednak nadesłane oferty ze strony „Młotów” i w tym momencie należało przypuszczać, że ci odpuszczą starania o defensywnego pomocnika. Wtedy wystosowali ostateczną propozycję o łącznej wysokości 40 milionów euro, która została zaakceptowana przez francuską drużynę.

I w tym momencie do poważnej rywalizacji o względy Amadou Onany wkroczył Everton poprzez wyrównanie propozycji londyńskiego zespołu. W tej sytuacji ostateczną decyzję o wyborze angielskiego klubu musiał podjąć sam piłkarz i przystał na propozycję „The Toffees”.

Ekipa z Goodison Park wyłożyła w sumie 36 milionów euro sumy podstawowej na Belga, co usytuowało go na trzeciej pozycji w klasyfikacji najdroższych nabytków drużyny z niebieskiej części Liverpoolu za plecami Gylfiego Sigurðssona (49,4 miliona euro) i Richarlisona (39,2 miliona euro).

„Les Dogues” będą mogli ponadto w przyszłości zgarnąć jeszcze bonusy o łącznej wysokości czterech milionów euro i 20 procent z sumy ewentualnej następnej gotówkowej transakcji z udziałem pomocnika.

On sam związał się z kolei z zespołem z Premier League do 30 czerwca 2027 roku.

- Wspaniale jest dołączyć do Evertonu. Wiem, że to duży klub i jeden z największych w Anglii. To drużyna, której mogę być częścią przez wiele lat. Wszyscy tutaj pokazali, że naprawdę mnie chcą i mają na mnie plan, więc naprawdę doceniam rozmowy, które odbyłem z menedżerem i dyrektorem. Powiedzieli mi, jak chcieli, żebym grał i podobało mi się to. Szkoleniowiec był jednym z głównych powodów, dla których tu przyszedłem. Grał na najwyższym poziomie, wiele wygrywał, był też pomocnikiem. Zainteresowanie nim wiele dla mnie znaczy i myślę, że może mnie wielu rzeczy nauczyć - powiedział piąty letni nabytek po Jamesie Tarkowskim, Rúbenie Vinagre, Dwighcie McNeilu i Conorze Coadym.

Onana trafił przed rokiem do Lille za siedem milionów euro z HSV.

Od tego czasu wystąpił w 41 meczach, strzelając trzy gole i zaliczając asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy