OFICJALNIE: Ander Herrera w PSG

OFICJALNIE: Ander Herrera w PSG fot. PSG
Karol Brandt
Źródło: Paris Saint-Germain FC

Paris Saint-Germain poinformowało w oficjalnym komunikacie o podpisaniu kontraktu z Anderem Herrerą.

Umowa hiszpańskiego pomocnika z Manchesterem United wygasła 30 czerwca i już od dłuższego czasu było wiadomo, że strony nie przedłużą współpracy. Blisko 30-letni zawodnik zażądał dużej podwyżki, na której przyznanie nie chciała wyrazić zgody dyrekcja klubu z Old Trafford. 

Sytuację tę postanowiło wykorzystać Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji skontaktowali się z agentem gracza i wypracowali z nim porozumienie w sprawie pięcioletniej umowy. 

Angielskie media już wcześniej informowały, że Ander Herrera może liczyć w Paryżu na ogromny wzrost tygodniówki i zarobki na poziomie 300 tysięcy funtów. 

– Paris Saint-Germain jest największym klubem we Francji. Ciągle się poprawia i bierze udział w rywalizacji o zdobycie wszystkich możliwych tytułów. Nie mogłem się doczekać przyjazdu do Paryża i przywdziania tych barw. aby stworzyć wspólną historię z klubem! Dołączenie do PSG jest niesamowitym uczuciem. Uwielbiam także Paryż, który jest najpiękniejszym miastem na świecie. Obiecuję trzy rzeczy: pracę, profesjonalizm i pasję. Obiecuję również poprawić mój francuski, ponieważ myślę, że język jest bardzo ważny dla komunikowania się z zespołem – powiedział zawodnik, który w sierpniu skończy 30 lat.

Przez pięć ostatnich sezonów dwukrotny reprezentant Hiszpanii rozegrał 189 spotkań w koszulce „Czerwonych Diabłów”, a swoją obecność na boisku zaznaczył 20 trafieniami i 27 asystami. Z angielskim zespołem zdobył cztery trofea, w tym to za triumf w Lidze Europy.

W Paris Saint-Germain środkowy pomocnik będzie występował w koszulce z numerem 21. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy