OFICJALNIE: Anderson wraca do Europy

OFICJALNIE: Anderson wraca do Europy
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Adana Demirspor

Anderson, który w styczniu odszedł z Internacionalu, wreszcie znalazł nowego pracodawcę.

Doświadczony Brazylijczyk związał się zaskakująco długą umową, bo aż do 30 czerwca 2021 roku, z tureckim drugoligowcem, Adaną Demirspor.

Anderson do Europy przeniósł się w 2006 roku, gdy Grêmio zamienił na Porto. Portugalię opuścił po sezonie - za wówczas bardzo imponującą kwotę 30 milionów euro wykupił go Manchester United. Zawodnikiem giganta Premier League był aż do 2015 roku (łącznie 181 występów, dziewięć bramek, 21 asyst we wszystkich rozgrywkach), po drodze zaliczając krótkie wypożyczenie do Fiorentiny. Potem powrócił do ojczyzny, jednak wielkiej kariery w Internacionalu i Coritibie nie zrobił. 

Środkowy pomocnik ma na koncie osiem występów w reprezentacji Brazylii, jednak wszystkie w latach 2007-2008.

Adana chce w tym sezonie walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, chociaż w poprzednim zajęła dopiero 12. lokatę.

Do Adany niedawno przeniósł się ze Śląska Wrocław Jakub Kosecki. Co ciekawe, Polak jest jedynym gotówkowym transferem spośród kilkunastu przeprowadzonych przez klub w trwającym oknie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy