OFICJALNIE: Andreas Isaksson po sezonie kończy karierę

OFICJALNIE: Andreas Isaksson po sezonie kończy karierę
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Djurgårdens IF

Były wieloletni bramkarz reprezentacji Szwecji, Andreas Isaksson, wyznaczył datę przejścia na piłkarską emeryturę.

36-latek będący aktualnie zawodnikiem szwedzkiego pierwszoligowca,  Djurgårdens IF, zakomunikował, iż zawiesi buty na kołku po finiszu bieżącego sezonu szwedzkiej Allsvenskan, a więc wraz z końcem roku kalendarzowego.

Mimo zaawansowanego wieku, Isaksson wciąż jest pewnym punktem drużyny ze Sztokholmu. W zeszłym sezonie m.in. przyczynił się do zajęcia przez nią trzeciego miejsca w rozgrywkach ligowych, dzięki czemu wystąpi ona w tegorocznych kwalifikacjach do Ligi Europy.

W przeszłości mierzący dwa metry wzrostu bramkarz dał się poznać jako jeden z solidniejszych golkiperów na kontynencie europejskim. W młodym wieku został on zawodnikiem Juventusu, jednak pojawienie się w klubie Gianluigiego Buffona sprawiło, iż musiał opuścić Półwysep Apeniński.

W późniejszym czasie udało mu się natomiast zastąpić Petra Čecha we francuskim Rennes, a także z powodzeniem występować na boiskach Premier League w koszulce Manchesteru City, zanim w klubie pojawili się arabscy szejkowie. W kolejnych latach był także zawodnikiem PSV Eindhoven oraz tureckiej Kasımpaşy.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy