OFICJALNIE: Andrzej Niewulis na dłużej w Rakowie

OFICJALNIE: Andrzej Niewulis na dłużej w Rakowie fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Raków Częstochowa

Kapitan Rakowa Częstochowa Andrzej Niewulis przedłużył kontrakt z klubem, w którym występuje od czterech lat.

Od czerwca 2017 roku, kiedy to trafił do Częstochowy ze Znicza Pruszków, 32-letni środkowy obrońca zdążył rozegrać dla Rakowa 108 meczów. Zdobył w nich 17 goli, często bardzo ważnych w kontekście walki o kolejne awanse, czy to do wyższych klas rozgrywkowych, czy ostatnio kolejnych rund eliminacji europejskich pucharów.

Podpisana właśnie nowa umowa będzie obowiązywać co najmniej do czerwca 2024 roku, ale istnieje też opcja przedłużenia jej o kolejne dwa lata. Jeśli do tego dojdzie, Niewulis spędzi w Częstochowie niemal dekadę. 

Wysoki piłkarz, który jest wychowankiem Wigier Suwałki, debiutował w Ekstraklasie jeszcze w sezonie 2009/2010, w barwach Jagiellonii Białystok. Przez wiele następnych sezonów występował jednak na poziomie pierwszej lub nawet drugiej ligi. 

– Czas spędzony w Rakowie jest najlepszy w mojej karierze. Wierzę jednak mocno, że przede mną jeszcze lepsze chwile! Jestem w klubie, który jest świetnie zorganizowany, a przede wszystkim tworzą go wspaniali ludzie oraz kibice – powiedział Niewulis po podpisaniu nowego kontraktu, czemu towarzyszyło zasadzenia drzewka. To zwyczaj obowiązujący w klubie.

Środkowy obrońca w 2018 roku został wybrany najlepszym piłkarzem zaplecza Ekstraklasy. Od tego czasu sięgnął już z Rakowem po wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy