OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą

OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą fot. FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona poinformowała o zawarciu nowego porozumienia z Ansu Fatim.

Drużyna z Camp Nou została zmuszona w minionych miesiącach do poważnego zaciśnięcia pasa w związku z borykaniem się z olbrzymimi problemami finansowymi wywołanymi przez wybuch pandemii koronawirusa oraz nieodpowiedzialne gospodarowanie funduszami przez poprzedni zarząd.

Taki stan rzeczy sprawił, że „Duma Katalonii” musiała sprzedać lub po prostu rozstać się z kilkoma istotnymi graczami na czele z Leo Messim.

Wykonanie takich ruchów, połączone z wprowadzeniem cięć w pensjach najlepiej zarabiających piłkarzy, pozwoliło nowym władzom Barcelony zgromadzić potrzebne środki do zaoferowania umów utalentowanym zawodnikom, którzy mają stanowić o sile zespołu w najbliższych latach.

Jako pierwszy porozumienie z utytułowanym klubem na tej płaszczyźnie osiągnął Pedri, a teraz dołączył do niego Ansu Fati.

Wychowanek ekipy z Camp Nou podpisał z macierzystą drużyną umowę do 30 czerwca 2027 roku z zawartą klauzulą wykupu opiewającą na aż miliard euro. Tym samym może razem ze wspomnianym Hiszpanem pochwalić się najwyższą sumą odstępnego w historii „Dumy Katalonii zapisaną w kontrakcie.

18-latek uchodzi wśród kibiców za następcę wymienionego wyżej Leo Messiego, o czym świadczy nie tylko przejęty od niego numer na koszulce, ale także ustanowione rekordy w postaci bycia drugim najmłodszym debiutantem czy najmłodszym zdobywcą bramki w LaLidze w meczu przeciwko Osasunie (16 lat i 305 dni).

Ponadto utalentowany atakujący może pochwalić się też statusem najmłodszego debiutanta Barcelony w Lidze Mistrzów (16 lat i 321 dni) oraz tytułem najmłodszego strzelca gola w tych rozgrywkach w starciu z Interem Mediolan (17 lat i 40 dni).

Ansu Fati wystąpił do tej pory w 48 meczach „Dumy Katalonii” i wpisał się w nich 15-krotnie na listę strzelców oraz popisał sześcioma otwierającymi podaniami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy