OFICJALNIE: Antonio Rüdiger w Realu Madryt

2022-06-02 13:48:52; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Antonio Rüdiger w Realu Madryt Fot. Darren Woolley/Focus Images/MB Media/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Real Madryt | Chelsea

Real Madryt oraz Chelsea potwierdziły zmianę przynależności klubowej przez Antonio Rüdigera. Reprezentant Niemiec od przyszłego sezonu będzie występował w Hiszpanii.

29-latek od co najmniej kilku miesięcy rozglądał się za nowym pracodawcą, ale jego wysokie wymagania finansowe zniechęciły wielu potencjalnych nabywców. Tak było w przypadku Bayernu Monachium czy FC Barcelony.

Ostatecznie w grze pozostały właściwie Real Madryt oraz Juventus, ale to mistrzowie Hiszpanii wypracowali porozumienie z zawodnikiem.

Nominalny stoper w ramach wolnego transferu otrzyma premię za podpis w wysokości ośmiu milionów euro, ale będzie mu ona wypłacana przez cztery lata (po dwa miliony za każdy sezon). Jego podstawowa pensja wyniesie dziewięć milionów euro netto rocznie.

To niejedyne koszty, jakie poniosą triumfatorzy Ligi Mistrzów. Pośrednicy zgarną bowiem następne 15 milionów euro.

Jak poinformowali „Królewscy”, konsensus dotyczy współpracy do 30 czerwca 2026 roku.

Antonio Rüdiger jest pierwszym, ale z pewnością nieostatnim wzmocnieniem ekipy Carlo Ancelottiego na przyszły sezon. Jego prezentację zaplanowano na 20 czerwca.

Przez pięć ostatnich kampanii bronił on barw Chelsea i w tym czasie wygrał Ligę Mistrzów czy został klubowym mistrzem świata. Licznik występów zamyka na 203 spotkaniach.

***

Antonio Rüdiger żegna się z Chelsea. Wyjątkowy list