OFICJALNIE: Antonio Valencia odszedł z LDU Quito

OFICJALNIE: Antonio Valencia odszedł z LDU Quito fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: LDU Quito

Antonio Valencia i Liga Deportiva Universitaria rozwiązali umowę za porozumieniem stron, co oznacza, że Ekwadorczyk może związać się teraz z dowolnym klubem na zasadzie wolnego transferu.

Jak wytłumaczono w komunikacie, jest to decyzja podyktowana względami ekonomicznymi w warunkach po pandemii koronawirusa.

34-letni (w sierpniu 35. urodziny) prawy obrońca na razie nie planuje rozstania z boiskiem, szukając jeszcze przynajmniej jednego sezonowego kontraktu. Lokalne media donoszą o zainteresowaniu ze strony klubów tureckich, amerykańskich i włoskich.

Valencia do ojczyzny wrócił latem poprzedniego roku, po zakończeniu dziesięcioletniego pobytu w Manchesterze United. W barwach „Czerwonych Diabłów” zagrał w 339 meczach, strzelając 25 bramek i zaliczając 62 asysty. Poza tym występował również w Wigan Athletic i bardzo krótko w Villarrealu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy