OFICJALNIE: Antonio Valencia odszedł z LDU Quito

OFICJALNIE: Antonio Valencia odszedł z LDU Quito fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: LDU Quito

Antonio Valencia i Liga Deportiva Universitaria rozwiązali umowę za porozumieniem stron, co oznacza, że Ekwadorczyk może związać się teraz z dowolnym klubem na zasadzie wolnego transferu.

Jak wytłumaczono w komunikacie, jest to decyzja podyktowana względami ekonomicznymi w warunkach po pandemii koronawirusa.

34-letni (w sierpniu 35. urodziny) prawy obrońca na razie nie planuje rozstania z boiskiem, szukając jeszcze przynajmniej jednego sezonowego kontraktu. Lokalne media donoszą o zainteresowaniu ze strony klubów tureckich, amerykańskich i włoskich.

Valencia do ojczyzny wrócił latem poprzedniego roku, po zakończeniu dziesięcioletniego pobytu w Manchesterze United. W barwach „Czerwonych Diabłów” zagrał w 339 meczach, strzelając 25 bramek i zaliczając 62 asysty. Poza tym występował również w Wigan Athletic i bardzo krótko w Villarrealu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy