OFICJALNIE: Arkadiusz Milik i Olympique Marsylia wracają do Ligi Mistrzów

2022-05-22 12:46:41; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Arkadiusz Milik i Olympique Marsylia wracają do Ligi Mistrzów Fot. Adil Benayache/SIPA/PressFocus
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Olympique Maryslia w ostatniej kolejce Ligue 1 pokonało Strasbourg 4:0 i kosztem AS Monaco zapewniło sobie bezpośredni udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. To również powrót dla Arkadiusz Milika do rozgrywek po dwóch latach przerwy.

„Les Phocéens” w sztandarowym turnieju sygnowanym logo UEFA występowali po raz ostatni w kampanii 2020/2021. Wówczas ich przygoda skończyła się bardzo szybko, bo na fazie grupowej.

Podczas minionego już sezonu zespół najpierw rywalizował w Lidze Europy, a po zajęciu trzeciego miejsca w grupie trafił do Ligi Konferencji Europy. W niej dotarł do półfinału.

W tej sytuacji jedyną możliwością zapewnienia sobie udziału w fazie grupowej Ligi Mistrzów było zajęcie drugiego miejsca w tabeli Ligue 1. Po potknięciu AS Monaco, które tylko zremisowało z Lens (a teraz czekają je eliminacje), i zwycięstwie podopiecznych Jorge Sampaolego, cel został osiągnięty.

Przeciwko Strasbourgowi od pierwszych minut zagrał Arkadiusz Milik. Polak gola nie strzelił, ale zanotował asystę przy bramce na 3:0. Ostatecznie zawody skończyły się wynikiem 4:0.

28-letni napastnik na ponowne występy w najważniejszych rozgrywkach europejskich czeka od 2020 roku, kiedy to rywalizował z FC Barceloną jeszcze jako zawodnik SSC Napoli.

Bilans Milika z Ligi Mistrzów to 19 spotkań, osiem goli i cztery asysty.

Reprezentant Polski w ubiegłych rozgrywkach zgromadził łącznie 37 występów, a swoją obecność zaznaczył 20 trafieniami oraz dwoma asystami. Jego celem jest pozostanie na Stade Vélodrome.