OFICJALNIE: Arminia Bielefeld z transferem last minute z MLS. George Bello w Bundeslidze

OFICJALNIE: Arminia Bielefeld z transferem last minute z MLS. George Bello w Bundeslidze fot. Arminia Bielefeld
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Arminia Bielefeld

George Bello przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Atlanty United do Arminii Bielefeld.

Drużyna z Bundesligi rywalizowała w ostatnim czasie o nominalnego lewego obrońcę z Cercle Brugge. Klub z Belgii oferował Atlancie United lepsze warunki finansowe operacji z udziałem 20-letniego zawodnika, ale ten nie przejawiał chęci do zaliczenia przeprowadzki do „Czarno-Zielonych”, bo nastawił się bardzo mocno na obranie kierunku preferowanego ostatnio przez jego rodaków.

Arminia Bielefeld nie chciała stosunkowo długo podnieść swojej najwyższej oferty, ale w końcowej fazie zimowego okna postanowiła podbić ją do poziomu 2 milionów dolarów (około 1,8 miliona euro) i jednocześnie zagwarantowała dotychczasowemu pracodawcy George'a Bello zgarnięcie aż 25 procent z sumy jego ewentualnej sprzedaży.

Tym samym „Die Blauen” dokonali swojej trzeciej największej transakcji w historii. Za większe pieniądze do niemieckiego zespołu przyszli tylko Christopher Katongo (2 miliony euro) i Robin Hack (2,5 miliona euro).

Sam sześciokrotny reprezentant Stanów Zjednoczonych zdążył już przejść obligatoryjne testy medyczne i po ich zakończeniu związał z ekipą z Bundesligi do 30 czerwca 2026 roku. W nowym zespole będzie występował z numerem 24.

- Ostatnie kilka godzin było bardzo ekscytujących. Przeprowadzka do Arminii to spełnienie moich marzeń, ponieważ zawsze chciałem grać w piłkę nożną w Europie. Jestem szczęśliwy i wdzięczny za danie mi tej szansy. Mogę się tu bardzo dobrze rozwijać jako osoba i jako zawodnik. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia treningów i zadebiutowania w Bundeslidze - powiedział defensor.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały” OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy