OFICJALNIE: Artur Boruc zakończył karierę. Jej zwieńczeniem mecz z Celtikiem

OFICJALNIE: Artur Boruc zakończył karierę. Jej zwieńczeniem mecz z Celtikiem fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Artur Boruc po raz ostatni w karierze stanął między słupkami. W jego pożegnalnym spotkaniu Legia Warszawa zremisowała z Celtikiem 2:2.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy wydarzyło się bardzo wiele. Początkowo nie brakowało spekulacji o możliwości podpisania nowego kontraktu przez doświadczonego bramkarza lub jego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, gdzie również miałby spełniać się zawodowo.

Problemy zdrowotne na początku sezonu, nienajlepsze relacje ze wszystkimi osobami w klubie, a także atak na rywala, czerwona kartka i zawieszenie w kluczowym momencie rozgrywek sprawiły, że Polak oraz sama Legia Warszawa zmieniły nastawienie do całej sprawy.

Koniec końców zapadła decyzja nie tylko o rozstaniu, ale i definitywnym zakończeniu kariery przez 42-latka.

Legia Warszawa wpadła na pomysł zorganizowania Arturowi Borucowi pożegnalnego spotkania.

Zawodnik, który w swoim prime time’ie występował w Celticu, dzisiaj zagrał przeciwko dawnemu pracodawcy.

Przed zawodami odebrał on z rąk ministra sportu i turystyki odznakę „Za zasługi dla Sportu”.

„Holy Goalie”, jak wołali na niego fani szkockiej drużyny, a także wszyscy inni kibicie 65-krotnego reprezentanta Polski, mogli oglądać go przez całą pierwszą połowę. W tym czasie „The Bhoys” strzelili dwa gole, a ich autorami byli Reo Hatate i Daizen Maeda. Po przerwie odpowiedzieli Maciej Rosołek oraz Josué.

Zawody zakończyły się zatem wynikiem remisowym w stosunku 2:2.

W ten oto sposób kariera Boruca dobiegła końca. Przez te wszystkie lata był on związany z Fiorentiną, Southampton czy Bournemouth. Łącznie dostępu do bramki Legii Warszawa bronił 129 razy i zachował 54 czyste konta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 19-letni Gavi zrugał Roberta Lewandowskiego. „Do cholery, człowieku!” [WIDEO] 19-letni Gavi zrugał Roberta Lewandowskiego. „Do cholery, człowieku!” [WIDEO] Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Sebastian Szymański na radarach znanych klubów Sebastian Szymański na radarach znanych klubów Kosta Runjaić łączony z niemieckim klubem Kosta Runjaić łączony z niemieckim klubem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy