OFICJALNIE: AS Saint-Étienne po dwuletniej przerwie wraca do Ligue 1 [WIDEO]

2024-06-02 20:05:10; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: AS Saint-Étienne po dwuletniej przerwie wraca do Ligue 1 [WIDEO] Fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

AS Saint-Étienne w drugim meczu baraży o grę w Ligue 1 zremisowało z FC Metz 2:2, co ostatecznie dało mu upragniony awans.

„Zieloni” przed dwoma laty, mimo fatalnych wyników, mieli szanse pozostania we francuskiej ekstraklasie. Musieli jednak wygrać baraże. W nich dwukrotnie padał remis 1:1, a o awansie AJ Auxerre przesądziły dopiero rzuty karne.

Kibice nie potrafili pogodzić się ze spadkiem i wparowali na boisko. Konsekwencją tego było odjęcie drużynie punktów na początku przyszłej kampanii.

Wpłynęło to na to, że za pierwszym razem nie udało się klubowi wrócić do elity, ale podczas zakończonego już oficjalnie sezonu AS Saint-Étienne osiągnęło cel.

Zespół w półfinale baraży pokonał najpierw Rodez AF, a następnie przystąpił do rywalizacji z FC Metz.

Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem 2:1. W drugim byłemu już przedstawicielowi Ligue 1 udało się odrobić stratę, co warte podkreślenia, występując w dziesiątkę.

Sędzia zarządził dogrywkę i podczas drugiej połowy wprowadzony na plac gry Ibrahima Wadji zanotował, jak się okazało, zwycięskie trafienie.

Gospodarz obiektu Stade Geoffroy-Guichard po dwóch latach wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Wkrótce możemy spodziewać się z jego strony ofensywy transferowej.