OFICJALNIE: Atalanta wypożyczyła wahadłowego ze Spezii

OFICJALNIE: Atalanta wypożyczyła wahadłowego ze Spezii
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: Atalanta BC

Spezie Calcio na Atalantę na najbliższy sezon zamienił Emil Holm. W umowie zawarto opcję wykupu.

Emil Holm to szwedzki wahadłowy, który na świat przyszedł 13 maja 2000 roku w Göteborgu. Swoje pierwsze kroki stawiał w tamtejszym IFK. Dla pierwszego zespołu tego klubu zanotował 42 występy, w których strzelił dwa gole i zaliczył pięć asyst.

Zimą 2021 roku Holm zdecydował się opuścić ojczyznę, ale pozostał w Skandynawii, bo dołączył do duńskiego SönderjyskE. Stamtąd już po pół roku wykupiła go Spezia Calcio, ale natychmiast wypożyczyła go z powrotem do klubu z siedzibą w Haderslev. W sumie Szwed wystąpił w 44 spotkaniach dla tej drużyny, w których osiem razy wpisał się na listę strzelców i trzy razy asystował kolegom.

Po tym, jak 23-latek okrzepł w Danii, zdecydowano się dać mu szansę na włoskich boiskach. W minionym sezonie uzbierał dla Spezii 23 występy - zdobył w nich gola i zaliczył dwie asysty. Niestety, nie wystarczyło to, aby zapewnić włoskiemu klubowi utrzymanie w Serie A.

W przeciwieństwie do Bartłomieja Drągowskiego, Przemysława Wiśniewskiego i Szymona Żurkowskiego, Holm najbliższego sezonu nie spędzi jednak w Serie B, bo na jego transfer zdecydowała się Atalanta. Zapłaciła ona dwa i pół miliona euro za roczne wypożyczenie, a w umowie zawarto opcję transferu definitywnego za sześć i pół miliona.

Holm musi się szykować na ostrą rywalizację, bo prawe wahadło w Atalancie jest dobrze obsadzone. Po zerwaniu więzadła krzyżowego wraca Hans Hateboer, a chrapkę na grę ma też przecież Davide Zappacosta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy