OFICJALNIE: Athletic odnowił umowy z De Marcosem i Balenziagą

OFICJALNIE: Athletic odnowił umowy z De Marcosem i Balenziagą
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Club Athletic

Athletic Club wydał komunikat, w którym poinformował, że Óscar de Marcos i Mikel Balenziaga przedłużyli swój pobyt w baskijskiej drużynie.

29-letni De Marcos trafił do ekipy „Lwów” w lipcu 2010 roku. Od tego czasu rozegrał 367 spotkań, strzelił 32 gole i zanotował 41 asyst. Hiszpan gra zwykle na prawej stronie obrony, jednak jest na tyle wszechstronnym zawodnikiem, że może również operować w środku pola. Gra na pozycji skrzydłowego także nie sprawia mu problemów.

30-letni Balenziaga do Athleticu dołączył już w 2008 roku, lecz nim otrzymał realną szansę gry przebywał na wypożyczeniu w Numancii, po czym odszedł do Realu Valladolid. Latem 2013 roku klub z Kraju Basków upomniał się o lewego defensora i pozyskał go za 500 tysięcy euro. Na ten moment ma on na swoim koncie 238 występów, jednego gola i dwanaście asyst.

Obaj piłkarze złożyli podpisy pod umowami, które wygasają 30 czerwca 2021 roku. Co istotne, strony uznały, że w porozumieniach nie zostaną zawarte klauzule wykupu. Tym samym każdy klub zainteresowany sprowadzeniem któregoś z zawodników będzie musiał negocjować bezpośrednio z władzami Athleticu.  

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy