OFICJALNIE: Aurélien Tchouaméni zaprezentowany przez Real Madryt. Znamy numer

OFICJALNIE: Aurélien Tchouaméni zaprezentowany przez Real Madryt. Znamy numer fot. Real Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Real Madrid TV

Aurélien Tchouaméni został dzisiaj oficjalnie przedstawiony jako nowy piłkarz Realu Madryt. W wydarzeniu udział wzięli najbliżsi Francuza, a także sternicy hiszpańskiego klubu, z Florentino Pérezem na czele.

Defensywny pomocnik przez ostatnie kilka miesięcy cieszył się zainteresowaniem wielu topowych klubów. Chrapkę na niego miały Juventus, Chelsea, Liverpool, Paris Saint-Germain czy Real Madryt.

Ostateczna batalia o podpis utalentowanego zawodnika rozegrała się pomiędzy paryżanami a „Królewskimi”. Zwycięsko wyszli z niej Hiszpanie, a dzisiaj odbyła się prezentacja ich najnowszego nabytku.

22-latek wiedział doskonale, że powitanie graczy przez „Los Blancos” odbywa się z wielką pompą, dlatego się dobrze przygotował. Pierwszej wypowiedzi Francuz udzielił w języku hiszpańskim, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do tego, gdzie jest. Podkreślał również, jak wielkim klubem jest Real Madryt.

Nim do tego doszło, kilka słów powiedział prezydent triumfatora Ligi Mistrzów.

– Tu, w Realu Madryt, na pierwszym miejscu znajdują się piłkarze. Już myślimy o zdobyciu 15. Pucharu Europy – oświadczył z dumą Florentino Pérez.

– Aby to osiągnąć, pracujemy bardzo intensywnie. Mamy wspaniałą kadrę. Wielu z naszych piłkarzy wygrało swoją piątą Ligę Mistrzów w ciągu ośmiu lat. Nowe wyzwania będę trudne i złożone. W związku z tym musimy dokonywać wzmocnień i sprowadzać graczy, którzy posiadają głód zwycięstw – podkreślił.

– Dzisiaj witamy bardzo młodego piłkarza, który już teraz jest jednym z najlepszych pomocników na świecie. Dołącza do nas Aurélien Tchouaméni. Czujemy dumę, że taki talent jak ty wybiera Real Madryt – stwierdził.

Następnie kilka słów powiedział sam gracz.

– Witam wszystkich zgromadzonych. Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem, aby pisać historię z Realem Madryt, najlepszym klubem na świecie. Będę ciężko pracował, żeby zdobyć z tym klubem jak najwięcej trofeów. Dziękuję prezydentowi, mojemu agentowi i mojej rodzinie, że mogę tutaj być. Hala Madrid! – oświadczył.

Aurélien Tchouaméni wybrał koszulkę z numerem 18, który wcześniej należał do Garetha Bale’a. Później zjawił się na konferencji prasowej i opowiedział o powodach wybrania Realu Madryt kosztem PSG.

– Miałem możliwość wyboru innych klubów, ale gdy dowiedziałem się, że Real Madryt chce mnie u siebie, nigdy nie wątpiłem. Kylian Mbappé zapytałem mnie, czy mogę dołączyć do PSG, ale powiedziałem mu, że chce dołączyć do Realu Madryt. Moim wyborem od zawsze był Real Madryt, zrozumiał moją decyzję i jest szczęśliwy z mojego powodu – zdradził.

Tym razem prezentowany piłkarz wybiegł w klubowym trykocie na boisko treningowe, gdyż na Estadio Santiago Bernabéu trwają ostatnie prace remontowe.

Już 20 czerwca kibiców czeka następna prezentacja. Tym razem powitany zostanie Antonio Rüdiger.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy