OFICJALNIE: Bakambu odchodzi z Villarrealu. Wielki transfer staje się faktem!

OFICJALNIE: Bakambu odchodzi z Villarrealu. Wielki transfer staje się faktem!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Villarreal

Villarreal poinformował o odejściu z hiszpańskiego klubu Cédrica Bakambu.

Jak czytamy w klubowym oświadczeniu, 26-latek nie jest już piłkarzem „Żółtej Łodzi Podwodnej”, ponieważ aktywowana została klauzula wykupu wpisana w jego kontrakt, która opiewała na 40 milionów euro. „Dziękujemy zawodnikowi za występy w barwach naszego klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze” - napisał Villarreal.

Nowym klubem Bakambu będzie Beijing Guoan. Wszystko wskazuje na to, że Chińczycy w sumie zapłacą za napastnika o wiele więcej niż wspomniane 40 milionów euro. Kluby z Państwa Środka od pewnego czasu muszą bowiem opłacać 100-procentowy podatek od kwoty transferu. Łączny koszt transakcji może więc wynieść 80 milionów euro.

Bakambu reprezentował barwy Villarrealu od 2015 roku, kiedy to trafił na Półwysep Iberyjski z Bursasporu. Bilans napastnika w koszulce hiszpańskiej ekipy jest naprawdę imponujący, ponieważ strzelił on 47 goli w 105 spotkaniach.

Jeśli chodzi o trwające rozgrywki, Bakambu zanotował dziewięć trafień w 15 spotkaniach hiszpańskiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy