OFICJALNIE: Barcelona chce zarobić. Cucurella wraca do klubu

OFICJALNIE: Barcelona chce zarobić. Cucurella wraca do klubu fot.
Karol Brandt
Źródło: FC Barcelona | Mundo Deportivo

Marc Cucurella ponownie dołączył do Barcelony, która skorzystała z możliwości jego wykupienia z Eibaru. Lewy defensor wkrótce ma jednak zostać sprzedany.

Blisko 21-letni zawodnik ma za sobą udany sezon, podczas którego wystąpił w 33 spotkaniach, a dodatkowo strzelił dwa gole i zanotował tyle samo asyst. Sztab szkoleniowy Eibaru był na tyle z niego zadowolony, że klub zdecydował się na jego wykupienie za kwotę dwóch milionów euro.

W tym kontekście należy dodać, że już zimą lewy obrońca był pod obserwacją m.in. Borussii Dortmund. Zatem pozyskanie pełni praw do Hiszpana leżało w interesie zarówno klubu, do którego był wypożyczony, jak również Barcelony. Katalończycy od lat szkolili Cucurellę i po chwili namysłu postanowili skorzystać z możliwości odkupu swojego wychowanka. W tym celu przelali na konto Eibaru cztery miliony euro. 

Młodzieżowy reprezentant „La Furia Roja” najprawdopodobniej nie zabawi długo na Camp Nou. Jak bowiem donosi „Mundo Deportivo, Katalończycy noszą się z zamiarem sprzedaży ofensywnie usposobionego gracza. Już teraz swoje oferty złożyły Eintracht Frankfurt i Getafe.

Pamiętajmy, że kilka miesięcy temu Cucurella wyceniany był na ponad siedem milionów euro, zatem w ramach licytacji mistrzowie Hiszpanii mogą uzyskać nawet 10 milionów euro. 


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy