OFICJALNIE: Barcelona patrzy w przyszłość. Transfer 16-latka przyklepany na... 2020 rok!

OFICJALNIE: Barcelona patrzy w przyszłość. Transfer 16-latka przyklepany na... 2020 rok! fot. Paweł Machitko
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UD Las Palmas

Pedro González López zostanie nowym zawodnikiem Barcelony w lipcu 2020 roku.

Zaledwie 16-letni pomocnik został przed startem obecnych rozgrywek włączony do pierwszej kadry UD Las Palmas i zdążył rozegrać dla tego zespołu już trzy spotkania na poziomie LaLiga2 oraz zanotować w nich jedną asystę.

Utalentowany zawodnik już od dłuższego czasu znajdował się w kręgu zainteresowań czołowych hiszpańskich zespołów. Spośród nich dość niespodziewanie już teraz do konkretów przeszła FC Barcelona, która osiągnęła pełne porozumienie z dotychczasowym pracodawcą młodego piłkarza i zapewniła sobie jego transfer w... lipcu 2020 roku.

Ekipa z Wysp Kanaryjskich poinformowała, że Pedri przeniesie się wówczas do „Dumy Katalonii” za co najmniej pięć milionów euro i w dalszej przyszłości będzie mógł przynieść swojemu klubowi jeszcze dodatkowy zysk w postaci 15% od kwoty jego kolejnej sprzedaży.

W umowie zawartej pomiędzy oboma drużynami znalazły się też inne dodatkowe bonusy, które zostaną aktywowane po osiągnięciu konkretnej liczby przyszłych występów młodego pomocnika w rezerwach lub pierwszej ekipie z Camp Nou oraz w reprezentacji narodowej Hiszpanii w różnych kategoriach wiekowych.

Przedstawiciele Barcelony zapewnili sobie także prawo do wcześniejszego pozyskania 16-letniego zawodnika w przypadku wywalczenia awansu na zaplecze LaLigi przez drugą drużynę lub spadku UD Las Palmas do niższej klasy rozgrywkowej.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy