OFICJALNIE: Barcelona patrzy w przyszłość. Transfer 16-latka przyklepany na... 2020 rok!

OFICJALNIE: Barcelona patrzy w przyszłość. Transfer 16-latka przyklepany na... 2020 rok! fot. Paweł Machitko
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UD Las Palmas

Pedro González López zostanie nowym zawodnikiem Barcelony w lipcu 2020 roku.

Zaledwie 16-letni pomocnik został przed startem obecnych rozgrywek włączony do pierwszej kadry UD Las Palmas i zdążył rozegrać dla tego zespołu już trzy spotkania na poziomie LaLiga2 oraz zanotować w nich jedną asystę.

Utalentowany zawodnik już od dłuższego czasu znajdował się w kręgu zainteresowań czołowych hiszpańskich zespołów. Spośród nich dość niespodziewanie już teraz do konkretów przeszła FC Barcelona, która osiągnęła pełne porozumienie z dotychczasowym pracodawcą młodego piłkarza i zapewniła sobie jego transfer w... lipcu 2020 roku.

Ekipa z Wysp Kanaryjskich poinformowała, że Pedri przeniesie się wówczas do „Dumy Katalonii” za co najmniej pięć milionów euro i w dalszej przyszłości będzie mógł przynieść swojemu klubowi jeszcze dodatkowy zysk w postaci 15% od kwoty jego kolejnej sprzedaży.

W umowie zawartej pomiędzy oboma drużynami znalazły się też inne dodatkowe bonusy, które zostaną aktywowane po osiągnięciu konkretnej liczby przyszłych występów młodego pomocnika w rezerwach lub pierwszej ekipie z Camp Nou oraz w reprezentacji narodowej Hiszpanii w różnych kategoriach wiekowych.

Przedstawiciele Barcelony zapewnili sobie także prawo do wcześniejszego pozyskania 16-letniego zawodnika w przypadku wywalczenia awansu na zaplecze LaLigi przez drugą drużynę lub spadku UD Las Palmas do niższej klasy rozgrywkowej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Piast Gliwice złożył wniosek o przełożenie meczów [OFICJALNIE] Piast Gliwice złożył wniosek o przełożenie meczów [OFICJALNIE] Tuchel grzmi: Tak zniszczymy piłkarzy! Tuchel grzmi: Tak zniszczymy piłkarzy! OFICJALNIE: Koronawirus w Lechii Gdańsk.  Co z Pucharem Polski?! OFICJALNIE: Koronawirus w Lechii Gdańsk. Co z Pucharem Polski?! Benfica porównana do Barcelony przez piłkarza rywali. Zaskakująca reakcja Jorge Jesúsa Benfica porównana do Barcelony przez piłkarza rywali. Zaskakująca reakcja Jorge Jesúsa Diego Maradona obchodzi sześćdziesiąte urodziny. „Przebywając z tobą, sprawia, że czujesz się najlepiej na świecie” Diego Maradona obchodzi sześćdziesiąte urodziny. „Przebywając z tobą, sprawia, że czujesz się najlepiej na świecie” Grosicki szczerze po transferowym zamieszaniu: Nie chciałem odchodzić z West Bromwich Albion Grosicki szczerze po transferowym zamieszaniu: Nie chciałem odchodzić z West Bromwich Albion Puchacz po spotkaniu z Rangersami: To nie była drużyna takich kozaków Puchacz po spotkaniu z Rangersami: To nie była drużyna takich kozaków

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy