OFICJALNIE: Barcelona patrzy w przyszłość. Transfer 16-latka przyklepany na... 2020 rok!

OFICJALNIE: Barcelona patrzy w przyszłość. Transfer 16-latka przyklepany na... 2020 rok! fot. Paweł Machitko
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UD Las Palmas

Pedro González López zostanie nowym zawodnikiem Barcelony w lipcu 2020 roku.

Zaledwie 16-letni pomocnik został przed startem obecnych rozgrywek włączony do pierwszej kadry UD Las Palmas i zdążył rozegrać dla tego zespołu już trzy spotkania na poziomie LaLiga2 oraz zanotować w nich jedną asystę.

Utalentowany zawodnik już od dłuższego czasu znajdował się w kręgu zainteresowań czołowych hiszpańskich zespołów. Spośród nich dość niespodziewanie już teraz do konkretów przeszła FC Barcelona, która osiągnęła pełne porozumienie z dotychczasowym pracodawcą młodego piłkarza i zapewniła sobie jego transfer w... lipcu 2020 roku.

Ekipa z Wysp Kanaryjskich poinformowała, że Pedri przeniesie się wówczas do „Dumy Katalonii” za co najmniej pięć milionów euro i w dalszej przyszłości będzie mógł przynieść swojemu klubowi jeszcze dodatkowy zysk w postaci 15% od kwoty jego kolejnej sprzedaży.

W umowie zawartej pomiędzy oboma drużynami znalazły się też inne dodatkowe bonusy, które zostaną aktywowane po osiągnięciu konkretnej liczby przyszłych występów młodego pomocnika w rezerwach lub pierwszej ekipie z Camp Nou oraz w reprezentacji narodowej Hiszpanii w różnych kategoriach wiekowych.

Przedstawiciele Barcelony zapewnili sobie także prawo do wcześniejszego pozyskania 16-letniego zawodnika w przypadku wywalczenia awansu na zaplecze LaLigi przez drugą drużynę lub spadku UD Las Palmas do niższej klasy rozgrywkowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy