OFICJALNIE: Barcelona wymieniła się młodymi piłkarzami z Juventusem

OFICJALNIE: Barcelona wymieniła się młodymi piłkarzami z Juventusem fot. Juventus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Barcelona I Juventus

Barcelona i Juventus potwierdziły wymianę młodych zawodników. Do Katalonii udał się 21-letni Matheus Pereira, a do Turynu powędrował 19-letni Alejandro Marqués.

Marqués trafił do Juventusu na zasadzie transferu definitywnego za 8,2 miliona euro. Napastnik podpisał z mistrzem Włoch kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku. Pereira przeniósł się do Barcelony na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją lub obowiązkiem wykupu po osiągnięciu przez niego określonych celów sportowych. Wtedy to „Duma Katalonii” będzie musiała przelać na konto Juventusu osiem milionów euro.

Pereira, który może grać na „dziesiątce” lub skrzydłach, ma na koncie trzy występy w pierwszym zespole włoskiego klubu. Juventus wypożyczał go też do innych ekip. Ostatnio Brazylijczyk przebywał w Dijon. W pierwszej części sezonu 2019/2020 wybiegał 10 razy na murawy Ligue 1.

Marqués nie zadebiutował w pierwszej drużynie Barcelony. Jeśli chodzi o obecne rozgrywki, napastnik uzbierał 11 występów w jej trzecioligowych rezerwach.

Dodajmy, że Juventus finalizuje również inną wymianę, tym razem z Paris Saint-Germain. Zgodnie z zawartym porozumieniem do Turynu ma zawitać Layvin Kurzawa, a w przeciwnym kierunku uda się Mattia De Sciglio.Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy