OFICJALNIE: Barcelona wymieniła się młodymi piłkarzami z Juventusem

OFICJALNIE: Barcelona wymieniła się młodymi piłkarzami z Juventusem fot. Juventus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Barcelona I Juventus

Barcelona i Juventus potwierdziły wymianę młodych zawodników. Do Katalonii udał się 21-letni Matheus Pereira, a do Turynu powędrował 19-letni Alejandro Marqués.

Marqués trafił do Juventusu na zasadzie transferu definitywnego za 8,2 miliona euro. Napastnik podpisał z mistrzem Włoch kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku. Pereira przeniósł się do Barcelony na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją lub obowiązkiem wykupu po osiągnięciu przez niego określonych celów sportowych. Wtedy to „Duma Katalonii” będzie musiała przelać na konto Juventusu osiem milionów euro.

Pereira, który może grać na „dziesiątce” lub skrzydłach, ma na koncie trzy występy w pierwszym zespole włoskiego klubu. Juventus wypożyczał go też do innych ekip. Ostatnio Brazylijczyk przebywał w Dijon. W pierwszej części sezonu 2019/2020 wybiegał 10 razy na murawy Ligue 1.

Marqués nie zadebiutował w pierwszej drużynie Barcelony. Jeśli chodzi o obecne rozgrywki, napastnik uzbierał 11 występów w jej trzecioligowych rezerwach.

Dodajmy, że Juventus finalizuje również inną wymianę, tym razem z Paris Saint-Germain. Zgodnie z zawartym porozumieniem do Turynu ma zawitać Layvin Kurzawa, a w przeciwnym kierunku uda się Mattia De Sciglio.Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy