Oficjalnie: Bastos w Schalke

Oficjalnie: Bastos w Schalke
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Schalke 04

Michel Bastos, występujący do tej pory w barwach Olympique Lyon, został wypożyczony do Schalke Gelsenkirchen. Niemcy zapewnili sobie opcje pierwokupu piłkarza.

Od dawna istniało zainteresowanie Schalke 04, brazylijskim zawodnikiem, ale dopiero teraz udało się dopiąć transfer. Nowy gracz ma być swego rodzaju zastępstwem dla odchodzącego do Tottenhamu Lewisa Holtby’ego.

29-latek był graczem Lyonu od 2009 roku, wcześniej występował w Lille. Przed przyjściem do Francji grał dla takich drużyn jak: Feyenoord, Excelsior, czy Gremio Porto Alegre. Również w 2009 roku zadebiutował w barwach reprezentacji Brazylii, dla której do tej pory wystąpił w 10 spotkaniach i strzelił 1 bramkę.
 
Wypożyczenie ma trwać do czerwca 2014 roku a w nowej drużynie dostanie koszulkę z numerem 9. 
 
- Jestem bardzo szczęśliwy, że Michel do nas dołącza – mówił dyrektor sportowy Horst Heldt.
 
- On jest zawodnikiem o doświadczeniu międzynarodowym, który dużo potrafi i może nam pomóc od zaraz. Jest także uprawniony do gry w Lidze Mistrzów – zakończył Heldt. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy