OFICJALNIE: Bayern Monachium błyskawicznie potwierdził transfer w ramach Bundesligi

2024-06-13 17:21:33; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Bayern Monachium błyskawicznie potwierdził transfer w ramach Bundesligi Fot. Bayern Monachium
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Bayern Monachium

Bayern Monachium poinformował o zakontraktowaniu Hirokiego Itō, który do tej pory grał w Stuttgarcie.

Od pojawienia się pierwszej konkretnej wiadomości na temat możliwego dołączenia przez Hirokiego Itō do Bayernu Monachium do potwierdzenia transferu nie minęły nawet 24 godziny. Bawarczycy właśnie poinformowali o związaniu się z nim umową ważną do 30 czerwca 2028 roku.

VfB Stuttgart prawdopodobnie otrzyma za japońskiego środkowego lub lewego obrońcę 30 milionów euro, która to kwota wynika z wpisanej w umowę klauzuli odejścia, chociaż nieco inną opcję zasugerował „Kicker”. Jego zdaniem kluby doszły do porozumienia na poziomie 23 milionów euro plus pięciu milionach w bonusach. Niebawem powinno się to wyjaśnić.

- Hiroki był uosobieniem niezawodności w Stuttgarcie. Stale występował na najwyższym poziomie, dzięki czemu zwrócił na siebie uwagę czołowych europejskich klubów. Jest wysoki, agresywny, ma mocną lewą nogę, świetnie podaje i jest wszechstronny w obronie, ponieważ może grać zarówno na lewej stronie, jak i na środku. Przybył do Niemiec jako młody zawodnik, rozwinął się i jesteśmy pewni, że ma w sobie potencjał, by robić to dalej - powiedział dyrektor sportowy Bayernu Christoph Freund.

- To dla mnie wielki zaszczyt móc grać w jednym z największych klubów na świecie. Bayern ma dobrą reputację w Japonii. Zawsze dawałem z siebie wszystko w Stuttgarcie i jestem wdzięczny klubowi. Teraz nie mogę się doczekać wyzwania w Monachium i chcę dołożyć wszelkich starań, aby Bayern zdobył wiele tytułów - przyznał Itō.

Azjata trafił do Stuttgartu w 2021 roku początkowo na zasadzie wypożyczenia. Potem został wykupiony za 400 tysięcy euro. W trykocie niemieckiej ekipy uzbierał 97 występów, z czego 26 w ostatnim sezonie Bundesligi.

Wcześniej Bayern z wyprzedzeniem poinformował o letnim transferze Nestory'ego Irankundy. Bohaterami definitywnych transakcji będą też wypożyczeni dotychczas do klubu Eric Dier oraz Bryan Zaragoza.