OFICJALNIE: Bednarczyk odszedł z Bayeru

OFICJALNIE: Bednarczyk odszedł z Bayeru
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC St. Pauli

Jakub Bednarczyk został bohaterem transferu FC St. Pauli.

Polski obrońca ubiegłego lata awansował do pierwszego zespołu Bayeru Leverkusen. Dla 20-latka nie oznaczało to regularnej gry i ostatecznie tylko raz pojawił się na murawie. Rękę do niego postanowiły wyciągnąć władze FC St. Pauli, które dzisiaj potwierdziły jego transfer definitywny.

Pięciokrotny reprezentant Polski U-20 z nowym klubem podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia współpracy o kolejny sezon. Najprawdopodobniej „Aptekarze” zachowali opcję wykupu.

Pomimo tego, że kontrakt Bednarczyka z Bayerem Leverkusen wygasał po zakończeniu bieżącego sezonu, „Piraci Ligi” musieli uiścić drobną opłatę. Należy bowiem pamiętać, że piłkarz urodzony w Tarnowskich Górach trafił na BayArena w wieku 12 lat.

– Naprawdę nie mogę się doczekać nowego wyzwania w St. Pauli. Jako młody obrońca chcę oczywiście rozwinąć się jako zawodnik i zdobyć trochę praktyki meczowej – powiedział Polak tuż po podpisaniu umowy z trzecim zespołem w tabeli 2. Bundesligi.

Dla FC St. Pauli to drugi transfer przeprowadzony podczas styczniowego okna transferowego. Wcześniej bowiem podpisano umowę z Alexandrem Meierem. Początkowo 20-latek ma trenować z zespołem do lat 23, a następnie zostanie przeniesiony do pierwszej drużyny. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy