OFICJALNIE: Benfica finalizuje wyczekiwany transfer. Czwarty środkowy obrońca sprowadzony w przeciągu pół roku

OFICJALNIE: Benfica finalizuje wyczekiwany transfer. Czwarty środkowy obrońca sprowadzony w przeciągu pół roku fot. Media Whalestock / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Santos

Lucas Veríssimo zostanie nowym zawodnikiem Benfiki.

Klub z Lizbony zabiegał już od paru miesięcy o względy wychowanka Santosu i starał się przekonać jego obecnego pracodawcę do zaakceptowania przedstawionej mu propozycji.

Przedstawiciele „Peixe” zastanawiali się bardzo długo nad przyjęciem lub odrzuceniem otrzymanej oferty i w końcu postanowili dać „zielone światło” 25-letniemu zawodnikowi na spróbowanie swoich sił na Starym Kontynencie, o czym poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W komunikacie opublikowanym przez brazylijski zespół czytamy, że Lucas Veríssimo przeniesie się do Benfiki na zasadzie transferu definitywnego po finałowym spotkaniu w Copa Libertadores, w którym to Santos zmierzy się z Palmeiras (30 stycznia o godzinie 21:00).

Wcześniej media przekazywały, że portugalska drużyna wyłoży 6,5 miliona euro na środkowego obrońcę i ten po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych zwiąże się z nowym pracodawcą pięcioletnim kontraktem.

25-latek został na stałe włączony do seniorskiej kadry „Peixe” w styczniu 2016 roku. W sumie rozegrał 183 mecze w barwach ekipy z Estádio Vila Belmiro, w których strzelił siedem goli.

W tym czasie nie wywalczył z Santosem żadnego istotnego trofeum, ale już za dwa tygodnie stanie przed olbrzymią szansą na wywalczenie najcenniejszego pucharu w Ameryce Południowej.

Dla Benfiki nawiązanie współpracy z Lucasem Veríssimo oznacza pozyskanie czwartego nominalnego środkowego obrońcy w przeciągu pół roku. Wcześniej z klubem z Lizbony związali się Jean-Clair Todibo, Nicolás Otamendi i Jan Vertonghen. Ponadto ostatnio do drużyny z wypożyczenia do meksykańskiego Atlasu wrócił Germán Conti.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy