OFICJALNIE: Beniaminek Ekstraklasy robi porządki. Siedmiu zawodników odchodzi z Rakowa

OFICJALNIE: Beniaminek Ekstraklasy robi porządki. Siedmiu zawodników odchodzi z Rakowa
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Raków Częstochowa poinformował o rozstaniu z siedmioma zawodnikami.

Beniaminek Ekstraklasy potwierdził, że nie przedłuży wygasających kontraktów z Damianem Michalikiem, Patrickiem Friday’em Eze, Karolem Mondkiem, Łukaszem Górą, Mateuszem Zacharą, Rafałem Figielem i Adamem Czerkasem.

- Wszystkim wymienionym zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie, profesjonalne podejście do wykonywanego zawodu, a także za zdrowie pozostawione na boisku. Zawsze jesteście mile widziani na L83 - powiedział prezes Rakowa, Wojciech Cygan.


Jeśli chodzi o kończący się sezon, najwięcej występów w barwach częstochowskiej ekipy, licząc wszystkie rozgrywki, zanotował Góra, który wybiegał na murawę 19 razy. 25-letni obrońca jest również piłkarzem, który spośród powyższej siódemki najdłużej grał w Rakowie, bo trafił do niego w 2012 roku.

Mondek w rozgrywkach 2018/2019 wystąpił w 13, Figiel - w 10, Zachara - w dziewięciu, Friday Eze - w siedmiu, a Czerkas - w jednym meczu. Michalik ani razu nie pojawił się na boisku w barwach Rakowa.

Częstochowianie już jakiś czas temu zapewnili sobie awans do Ekstraklasy. Na kolejkę przed końcem sezonu mają na koncie 70 punktów - o dziewięć więcej od plasującej się na trzeciej lokacie Stali Mielec.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy