OFICJALNIE: Benik Afobe w Trabzonsporze

OFICJALNIE: Benik Afobe w Trabzonsporze
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Trabzonspor | Goal.com

Trabzonspor poinformował w oficjalnym komunikacie o pozyskaniu Benika Afobe.

Za wyniki „Bordowo-Niebieskich” od niedawna odpowiada Eddie Newton i Anglik powoli zaznacza swoją obecność na ławce trenerskiej. Do zespołu trafił bowiem urodzony w Londynie Benik Afobe, który przez całą dotychczasową karierę związany był angielskimi klubami, a w drodze jest już przeprowadzka na mocy wypożyczenia Lewisa Bakera z Chelsea.

Wracając do atakującego, który od 2017 roku reprezentuje Demokratyczną Republikę Konga, jego umowa z Trabzonsporem obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku i ma znamiona krótkoterminowego transferu ze Stoke City.

27-latek sezon 2019/2020 spędził na wypożyczeniu w Bristol City, gdzie w pierwszych pięciu meczach strzelił trzy gole. Później doznał jednak urazu kolana, co wyłączyło go z gry na kilka miesięcy. Teraz liczy on na odbudowanie w Turcji pod okiem szkoleniowca, który przez długie lata pracował w Chelsea.

Afobe w samej Championship uzbierał 160 występów okraszonych 43 trafieniami i 12 asystami. Niewykluczone, że w nowym zespole będzie on pełnił rolę następcy Alexandra Sørlotha, który jest w trakcie przenosin do RB Lipsk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy