Oficjalnie: Benson śladem Voskampa. Kolejny holenderski snajper w Ekstraklasie
2011-07-18 19:40:08; Aktualizacja: 14 lat temu
Lechia zakontraktowała drugiego po Mateuszu Machaju zawodnika w letnim oknie transferowym. Do Gdańska przenosi się występujący dotychczas w RKC Waalwijk Fred Benson. Napastnik podpisał dwuletnią umowę z nowym p(...)
27-latek urodził się w Akrze (Ghana), jednak jeszcze jako nastolatek trafił do Holandii, w której zaliczył nawet krótki pobyt w szkółce piłkarskiej Ajaxu Amsterdam. W karierze seniorskiej bronił barw Vitesse Arnhem i RKC Waalwijk (w poprzednim roku na krótko został wypożyczony do chińskiego Shandong Luneng).
– Lechia ma bardzo dobry zespół. Będę chciał pomóc w osiąganiu lepszych wyników. Mój klub w Holandii przeżywa problemy finansowe i dlatego zdecydowałem się spróbować swoich sił zagranicą. Mój wybór padł na Lechię i liczę, że spędzę tutaj piękne chwile – zapowiedział Benson.






![Nie przebił się w Zagłębiu Lubin, teraz imponuje skutecznością we Włoszech [WIDEO]](img/photos/112005/170x113/daniel-mikolajewski-parma.jpg)

![Duża wpadka Radosława Majeckiego [WIDEO]](img/photos/112455/170x113/xyz.jpg)





![Nie przebił się w Zagłębiu Lubin, teraz imponuje skutecznością we Włoszech [WIDEO]](img/photos/112005/90x60/daniel-mikolajewski-parma.jpg)

![Duża wpadka Radosława Majeckiego [WIDEO]](img/photos/112455/90x60/xyz.jpg)

![Ekstraklasa: Składy na GKS Katowice – Piast Gliwice [OFICJALNIE]](img/photos/104977/170x113/gks-katowice-piast-gliwice.jpg)




