OFICJALNIE: Bernd Schuster zwolniony

OFICJALNIE: Bernd Schuster zwolniony fot. Malaga CF
Michał Flis
Źródło: Dalian Yifang FC

Słynny niemiecki szkoleniowiec nie będzie dłużej odpowiadał za wyniki Dalian Yifang FC.

59-latek pożegnał się z posadą na kilka tygodni przed startem nowego sezonu Chinese Super League, a więc najwyższej klasy rozgrywkowej w Państwie Środka. Jego następcą niemal natychmiast mianowany został były selekcjoner reprezentacji Korei Południowej - Choi Kang-hee.

Schuster szkoleniowcem drużyny z Dalian był od maja minionego roku. W poprzednim sezonie wraz z zespołem udało mu się zająć jedenastą pozycję w tabeli ligowej. Wśród byłych podopiecznych byłej gwiazdy reprezentacji Niemiec można dopatrzeć się kilku rozpoznawalnych w świecie zawodników, jak Yannick Ferreira Carrasco czy Nicolás Gaitán.

Sam zainteresowany uważa, iż nagłe zerwanie kontraktu przez chińskich pracodawców było niezgodne z zasadami wyznaczonymi przez FIFA, dlatego w najbliższym czasie zamierza domagać się odszkodowania od władz Dalian Yifang.

Mistrz Europy z 1980 roku jako szkoleniowiec zasłynął przede wszystkim z pracy z zespołami ligi hiszpańskiej. To właśnie tam prowincjonalne Getafe wprowadził do europejskich pucharów, zaś z wielkim Realem Madryt sięgnął po mistrzostwo kraju. Ponadto urodzony w Augsburgu szkoleniowiec przez pewien czas odpowiadał też za wyniki m.in. Szachtara Donieck i tureckiego Beşiktaşu.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy