OFICJALNIE: Boruc traci konkurenta. Begović opuszcza Bournemouth

OFICJALNIE: Boruc traci konkurenta. Begović opuszcza Bournemouth
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Karabach | Bournemouth

Asmir Begović będzie przez najbliższe kilka miesięcy reprezentował barwy Karabachu Agdam.

Doświadczony bramkarz przeniósł się do zespołu z Azerbejdżanu na w ramach rocznego wypożyczenia z Bournemouth. W porozumieniu zawartym pomiędzy oboma klubami nie znalazł się zapis umożliwiający „Ogierom” definitywne wykupienie 32-letniego zawodnika po zakończeniu obecnego sezonu.

Asmir Begović zasilił szeregi popularnych „Wisienek” w lipcu 2017 roku, kiedy to zdecydował się opuścić szeregi Chelsea i docelowo miał zostać na dłuższy czas nowym numerem jeden w bramce ekipie z Dean Court.

Bośniak w swoim pierwszym sezonie spędzony w angielskiej drużynie mógł liczyć na pewne miejsce w wyjściowym składzie, mimo że zdarzyło mu się popełnić kilka prostych błędów. W kolejnej kampanii tych pomyłek było jeszcze więcej i ostatecznie doprowadził one do tego, że doświadczony piłkarz wylądował na ławce.

32-latek nie chciał pogodzić się z rolą rezerwowego w trwających rozgrywkach i usilnie szukał chętnego na swoje usługi i w końcu udało mu się go znaleźć w Karabachu, gdzie przyjdzie mu rywalizować z tym klubem nie tylko tamtejszej ekstraklasie, ale także w Lidze Europy, w której to aktualny mistrz Azerbejdżanu zmierzy się w grupie A z Sevillą, APOEL-em oraz F91 Dudelange.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy