OFICJALNIE: Borussia Mönchengladbach zwolniła trenera. Zapowiedź dużych zmian

OFICJALNIE: Borussia Mönchengladbach zwolniła trenera. Zapowiedź dużych zmian
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Borussia Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach poinformowała o zakończeniu współpracy z Danielem Farke.

„Źrebaki” od marca wygrały tylko trzy z dwunastu spotkań. Z tego powodu szkoleniowiec nie mógł być pewny swojej przyszłości, a temat jego zwolnienia był ciągle żywy.

Faworytem do zastąpienia 46-latka stał się Eugen Polanski, opiekun klubowych rezerw.

Ostatecznie nie zapadła decyzja o rozstaniu w trakcie rozgrywek, ale gdy tylko sezon dobiegł końca, sternicy dziesiątej siły Bundesligi się zreflektowały.

Dzisiaj Borussia Mönchengladbach potwierdziła, że Daniel Farke nie poprowadzi zespołu w przyszłej kampanii. On i jego współpracownicy odchodzą w trybie natychmiastowym.

– Po kilku intensywnych dyskusjach, Daniel Farke i my doszliśmy do wniosku, że nasze drogi się rozejdą – powiedział dyrektor sportowy Roland Virkus.

Na razie nie wiadomo, kto zajmie miejsce dotychczasowego trenera, ale przesądzone jest to, że latem dojdzie do dużych zmian.

Drużynę opuszczają Ramy Bensebaini, Marcus Thuram czy kapitan Lars Stindl.

Wracając do Farke, w przeszłości prowadził on przez kilka lat Norwich City. Kurs na ojczyznę obrał ubiegłego lata, przejmując ekipę z Borussia-Park.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy