OFICJALNIE: Bośnia i Hercegowina wycofała się z problematycznego pojedynku. Rosja szykuje się do... trójmeczu z jedną kadrą

OFICJALNIE: Bośnia i Hercegowina wycofała się z problematycznego pojedynku. Rosja szykuje się do... trójmeczu z jedną kadrą fot. SOPA Images/SIPA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RFS

Bośnia i Hercegowina nie rozegra kontrowersyjnego spotkania towarzyskiego z Rosją tuż przed startem mundialu. „Sborna” nie martwi się tym zbytnio i postanowiła zastąpić ekipę z Bałkanów... Tadżykistanem.

Zbrojna napaść Rosji na Ukrainę doprowadziła między innymi do zawieszenia tamtejszego związku piłkarskiego w prawach członkowskich w FIFA oraz UEFA.

Dzięki temu kluby i reprezentacja narodowa kraju agresora nie mogą uczestniczyć w jakichkolwiek rozgrywkach organizowanych przez wspomniane organizacje.

Przedstawiciele rosyjskiego futbolu nie mogą się pogodzić z tym faktem i różnymi sposobami starają się wrócić do normalności, co miało im umożliwić między innymi rozegranie towarzyskiego spotkania z Bośnią i Hercegowiną tuż przed startem mundialu (19 listopada w Sankt Petersburgu).

Na piłkarskie władze ekipy z Bałkanów spadła po tej decyzji olbrzymia fala krytyki, co doprowadziło najprawdopodobniej do definitywnego porzucenia pomysłu organizacji takiego wydarzenia.

Świadczy o tym przede wszystkim plan towarzyskich starć widoczny na stronie Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie miejsce meczu „Sbornej” z Bośnią i Hercegowiną zajął inny z... Tadżykistanem (17 listopada w Duszanbe).

Tym samym Rosja rozegra w stolicy azjatyckiego państwa łącznie trzy spotkania w krótkim odstępie czasu, ponieważ na 7 i 8 listopada miała już wcześniej zaplanowane mecze z „Perskimi Lwami”.

„Sborna”, we wrześniowym terminie wyznaczonym przez FIFA, zmierzyła się sparingowo z Kirgistanem (2:1).

Ponadto w październiku pochwaliła się rozegraniem sparingów ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (3:2, 2:4) oraz Białorusią (5:3).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy