OFICJALNIE: Brentford z historycznym transferem młodzieżowego reprezentanta Uzbekistanu

2024-02-01 22:56:40; Aktualizacja: 4 miesiące temu
OFICJALNIE: Brentford z historycznym transferem młodzieżowego reprezentanta Uzbekistanu Fot. Brentford FC
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Brentford FC

Mukhammadali Urinboev wzmocnił szkółkę Brentford FC. Teraz młody Uzbek jest o krok od dokonania historycznego wyczynu jako przedstawiciel swojej ojczyzny.

Urinboev to wielki talent na miarę uzbeckiego futbolu, który pokazuje się z bardzo dobrej strony jako schodzący napastnik z prawego skrzydła. Jego umiejętności zostały docenione przez obserwatorów „Pszczółek” podczas Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Po wydanej rekomendacji zarząd podjął się negocjacji z Paxtakorem Taszkent, 16-krotnym mistrzem kraju, w celu sprowadzenia przebojowego 18-latka.

Ostatecznie stanęło na półrocznym wypożyczeniu z możliwością dokonania transferu definitywnego po upływie uprzedniego okresu.

Młodzieżowy reprezentant „Białych Wilków” zapisał w swoim życiorysie już trzy mistrzostwa Uzbekistanu oraz występy w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Azji, choć rozegrał w nich tylko 12 minut na przestrzeni trzech spotkań.

Teraz będzie miał szansę na zaistnienie w londyńskim zespole. Ma za zadanie sprawdzić się najpierw w rezerwach Brentford, gdzie zostanie poddany ocenie przez trenera pierwszej drużyny Thomasa Franka i jego asystentów.

Jeszcze nigdy żaden Uzbek nie zapisał się w historii Premier League. Urinboev jako pierwszy może doczekać tej wiekopomnej chwili i dotknąć ręką kamień milowy na skalę 35-milionowego kraju.

W zawodniku drzemią zdolności przywódcze, co udowodnia poprzez pełnienie roli kapitana w drużynie narodowej.