OFICJALNIE: Brighton z transferem następcy Marca Cucurelli

OFICJALNIE: Brighton z transferem następcy Marca Cucurelli fot. Brighton & Hove Albion
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Brighton

Pervis Estupiñán został zaprezentowany jako nowy gracz Brighton & Hove Albion.

Przedstawiciele „Mew” zostali zmuszeni do rozejrzenia się na rynku za wartościowym następcą Marca Cucurelli po tym, jak udało im się zainkasować rekordową sumę na sprzedaży hiszpańskiego defensora do Chelsea.

Klub z Premier League przeszedł na tym polu bardzo szybko do zaawansowanych negocjacji z Villarrealem w celu wypracowania porozumienia w sprawie Pervisa Estupiñána.

Oba zespoły ustaliły w ekspresowym tempie kluczowe warunki przeprowadzki reprezentanta Ekwadoru i on sam przychylnym okiem spojrzał na spełnienie swojego marzenia o grze w angielskiej elicie. Nie było dane mu spełnić go w szeregach Watfordu, który regularnie go wypożyczał, by we wrześniu oddać go „Żółtej łodzi podwodnej” za ponad 16 milionów euro.

Teraz trafia ponownie na Wyspy Brytyjskie za 18 milionów euro kwoty podstawowej i pięć milionów zawartych w formie bonusów. Ich aktywacja sprawi, że wyrówna on rekord transferowy „Mew”, należący do Enocka Mwepu - 23 miliony euro z Red Bulla Salzburg.

Lewy obrońca zaliczył już obligatoryjne testy medyczne i związał z Brighton do 30 czerwca 2027 roku.

- Jesteśmy podekscytowani tym, co przynosi nam Pervis, a on zajmie pozycję, którą chcieliśmy wzmocnić. Oprócz swojego międzynarodowego doświadczenia, grał też z Villarealem w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, a także zdobywał duże doświadczenie w LaLidze. Pomożemy mu osiedlić się w Anglii, ale nie możemy się doczekać współpracy z nim i zobaczenia go w akcji w Premier League - powiedział menedżer Graham Potter o czwartym letnim nabytku. Przed nim do angielskiego klubu dołączyli Julio Enciso, Simon Adingra, Levi Colwill.

Estupiñán zakończył swój pobyt w hiszpańskiej drużynie na 74 rozegranych meczach z czterema zanotowanymi asystami, co przełożyło się na wygranie Ligi Europy w sezonie 2020/2021.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy