OFICJALNIE: Butland ponownie w Premier League. Powrót po dwóch latach przerwy

OFICJALNIE: Butland ponownie w Premier League. Powrót po dwóch latach przerwy fot. Crystal Palace
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Crystal Palace

Jack Butland został zaprezentowany jako nowy gracz Crystal Palace.

Doświadczony bramkarz zasilił szeregi ekipy z Selhurst Park na zasadzie transferu definitywnego ze Stoke City i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca sezonu 2022/2023.

Nieoficjalnie mówi się, że jego dotychczasowy klub zarobił na jego sprzedaży milion funtów (około 1,1 miliona euro).

27-letni zawodnik uchodził swego czasu za bardzo utalentowanego bramkarza. Z tego też powodu mógł liczyć na otrzymywanie regularnych powołań do reprezentacji Anglii, z którą pojechał nawet na Mistrzostwa Europy w 2012 roku, Mistrzostwa Świata w 2018 roku czy Final Four Ligi Narodów w 2019 roku.

Jack Butland tracił jednak stopniowo zaufanie selekcjonera kadry narodowej, ponieważ po spadku ze Stoke City do Championship nie zdecydował się od razu na opuszczenie zespołu i nie udało mu się z nim wywalczyć szybkiego powrotu do Premier League.

Z tego też powodu były gracz Birmingham City, Barnsley, Leeds United czy Derby County świadomy tracenia najlepszych lat swojej kariery na zapleczu angielskiej elity postanowił skorzystać z nadarzającej się szansy powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej i związał się z Crystal Palace, gdzie będzie rywalizował o miejsce w wyjściowym składzie z Vicente'em Guaitą.

Bramkarz nie wystąpił w trwających rozgrywkach w ani jednym spotkaniu „The Potters”. W sumie w barwach ekipy z Britannia Stadium rozegrał 168 spotkań, w których 50-krotnie zachowywał czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy