OFICJALNIE: Butland ponownie w Premier League. Powrót po dwóch latach przerwy

OFICJALNIE: Butland ponownie w Premier League. Powrót po dwóch latach przerwy fot. Crystal Palace
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Crystal Palace

Jack Butland został zaprezentowany jako nowy gracz Crystal Palace.

Doświadczony bramkarz zasilił szeregi ekipy z Selhurst Park na zasadzie transferu definitywnego ze Stoke City i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca sezonu 2022/2023.

Nieoficjalnie mówi się, że jego dotychczasowy klub zarobił na jego sprzedaży milion funtów (około 1,1 miliona euro).

27-letni zawodnik uchodził swego czasu za bardzo utalentowanego bramkarza. Z tego też powodu mógł liczyć na otrzymywanie regularnych powołań do reprezentacji Anglii, z którą pojechał nawet na Mistrzostwa Europy w 2012 roku, Mistrzostwa Świata w 2018 roku czy Final Four Ligi Narodów w 2019 roku.

Jack Butland tracił jednak stopniowo zaufanie selekcjonera kadry narodowej, ponieważ po spadku ze Stoke City do Championship nie zdecydował się od razu na opuszczenie zespołu i nie udało mu się z nim wywalczyć szybkiego powrotu do Premier League.

Z tego też powodu były gracz Birmingham City, Barnsley, Leeds United czy Derby County świadomy tracenia najlepszych lat swojej kariery na zapleczu angielskiej elity postanowił skorzystać z nadarzającej się szansy powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej i związał się z Crystal Palace, gdzie będzie rywalizował o miejsce w wyjściowym składzie z Vicente'em Guaitą.

Bramkarz nie wystąpił w trwających rozgrywkach w ani jednym spotkaniu „The Potters”. W sumie w barwach ekipy z Britannia Stadium rozegrał 168 spotkań, w których 50-krotnie zachowywał czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy