Oficjalnie: Były piłkarz Realu w Australii

Oficjalnie: Były piłkarz Realu w Australii
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Adelaide United

Miguel Palanca podpisał krótkoterminową umowę z Adelaide United.

Klub A-League tym samym błyskawicznie znalazł następcę Portugalczyka Fabio Ferreiry (wychowanka Chelsea), który podpisał 2,5-letnią umowę z Central Coast Mariners.

27-letni prawoskrzydłowy Palanca ostatnio występował w Numancii w Segunda División, jednak ma za sobą ciekawą przeszłość. Wychowanek Espanyolu w 2008 roku trafił do Realu Madryt B, z którego po sezonie przebił się do pierwszej drużyny. Tam zagrał zaledwie trzy spotkania ligowe, w tym jedno przeciwko Barcelonie, gdy zmienił Wesleya Sneijdera. Z Realu odszedł w 2010 roku do Elche.

Na razie z Adelaide związał się kontraktem tylko do końca trwającego sezonu (maksymalnie do kwietnia).

Transfer Palanki związany jest z osobą trenera Josepa Gombau. Hiszpan Adelaide United prowadzi od 2013 roku. Wcześniej pracował z juniorami Barcelony i w Hongkongu w Kitchee.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Eden Hazard nie zagra w El Clásico. I jeszcze dłuższy czas nie pojawi się na boisku Real Madryt: Eden Hazard nie zagra w El Clásico. I jeszcze dłuższy czas nie pojawi się na boisku Piłkarz RB Lipsk z koronawirusem Piłkarz RB Lipsk z koronawirusem Europejska Premier League konkurencją dla Ligi Mistrzów?! Europejska Premier League konkurencją dla Ligi Mistrzów?! Liga Europy: AZ Alkmaar z dużym ogniskiem koronawirusa. Mecz z Napoli zagrożony Liga Europy: AZ Alkmaar z dużym ogniskiem koronawirusa. Mecz z Napoli zagrożony Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników (w tym... Xavi 🤔) Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników (w tym... Xavi 🤔) Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy