OFICJALNIE: Carrera zwolniony ze Spartaka

OFICJALNIE: Carrera zwolniony ze Spartaka
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Spartak Moskwa

Massimo Carrera nie będzie już dłużej odpowiadał za wyniki Spartaka Moskwa.

Dymisja włoskiego szkoleniowca podyktowana jest fatalnym początkiem sezonu, jaki zaliczył moskiewski zespół. Byli już podopieczni 54-letniego trenera po sześciu kolejkach zajmują w lidze rosyjskiej rozczarowującą siódmą pozycję.

Już poprzedni sezon potraktowany został jako rozczarowanie. Żaden z zamierzonych wówczas celów nie został osiągnięty. Dotychczasowe wyniki oraz styl gry zespołu wskazywały na to, iż w drużynie brakuje tendencji do dalszego rozwoju  - czytamy w komunikacie.

Carrera nie miał ostatnimi czasy dobrych relacji z niektórymi zawodnikami klubu z Otkrytije Arieny. Przykładowo w zeszłym miesiącu Denis Głuszakow oraz Andriej Jeszczenko zostali zesłani do drużyny rezerw w ramach kary za polubienie na Instagramie postu krytykującego pracę wykonywaną przez Włocha.

W swoim pierwszym sezonie za sterami Spartaka były zawodnik Juventusu doprowadził stołeczną ekipę do pierwszego od 16 lat ligowego mistrzostwa. Rok później z kolei udało mu się finiszować na trzecim stopniu podium.

Pobyt w Spartaku był dla Carrery dopiero drugim miejscem w dotychczasowej karierze trenerskiej, w którym samodzielnie odpowiadał za wyniki zespołu. Wcześniej sprawował on bowiem głównie funkcję asystenta Antonio Conte w Juventusie oraz reprezentacji Włoch. Jesienią 2012 roku tymczasowo zastąpił go na ławce trenerskiej „Bianconerich” w związku z karą nałożoną na Conte za udział w aferze korupcyjnej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze” Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy