OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem

OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Manchester United | Real Madryt

Manchester United i Real Madryt potwierdziły fakt wypracowania pełnego porozumienia w kwestii realizacji transferu z udziałem Casemiro.

Przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” stracili bardzo dużo czasu na podjęciu próby przekonania Frenkie'ego de Jonga do opuszczenia szeregów Barcelony na rzecz przeprowadzki do zespołu przejętego przez Erika ten Haga.

Reprezentant Holandii nie wyobrażał sobie wykonania takiego kroku. Z tego też powodu w minionych dniach ekipa z Old Trafford nawiązała kontakt z Adrienem Rabiotem z Juventusem, ale i na tym polu nie zdołała wypracować porozumienia przez zbyt wygórowane oczekiwania Francuza.

Narastająca frustracja szkoleniowca zmusiła władze Manchesteru United do złożenia Realowi Madryt propozycji za Casemiro.

„Królewscy” byli skłonni ją odrzucić, ale uznali, że Brazylijczyk ma na tyle mocny status w drużynie, że może sam zdecydować o swoim losie.

30-letni piłkarz pochylił się nad tematem i stwierdził, że stoi przed ostatnią szansą na spróbowanie czegoś nowego w karierze i dlatego zaakceptował możliwość zaliczenia przeprowadzki do utytułowanego klubu z Premier League.

Klarowne stanowisko defensywnego pomocnika pozwoliło wszystkim zainteresowanym stronom przejść do etapu domykania transakcji, czego efektem są wystosowane komunikaty przez „Czerwone Diabły” oraz „Królewskich” o wypracowaniu pełnego konsensusu w kwestii transferu Casemiro.

Doświadczony zawodnik przenosi się na Old Trafford za 60 milionów funtów sumy podstawowej (70,67 miliona euro) i dodatkowe dziesięć milionów bonusów.

Brazylijczyk przyleci prywatnym samolotem do Manchesteru w sobotę w celu poddania się obligatoryjnym testom medycznym. Po ich zakończeniu oraz otrzymaniu pozwolenia na pracę na terenie Wielkiej Brytanii podpisze z nowym pracodawcą umowę do 30 czerwca 2026 roku z opcją jej przedłużenia o dodatkowe 12 miesięcy.

Na jej mocy będzie inkasował blisko 319 500 funtów tygodniowo z gwarancją otrzymania podwyżki w przypadku wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów w następnych rozgrywkach.

Jeżeli przedstawiciele United nie napotkają na końcowych formalnościach żadnych niespodziewanych problemów, to 30-letni piłkarz znajdzie się w kadrze angielskiego zespołu na poniedziałkowy hit przeciwko Liverpoolowi.

Brazylijczyk trafił do aktualnego Realu Madryt z rodzimego São Paulo w styczniu 2013 roku za sześć milionów euro.

Swoją prawdziwą przygodę z ekipą z Półwyspu Iberyjskiego rozpoczął jednak dopiero od sezonu 2014/2015 po zaliczeniu wypożyczenia do macierzystej drużyny oraz FC Porto. 

Od tego czasu pomocnik wystąpił w 336 meczach, notując 31 goli oraz 29 asyst. Świętował z klubem wywalczenie pięciu Lig Mistrzów oraz trzech tytułów mistrzowskich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce... Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy