OFICJALNIE: Chabot w Sampdorii

OFICJALNIE: Chabot w Sampdorii fot.
Marek Garus
Źródło: FC Groningen

Sampdoria Genua potwierdziła swój piąty letni transfer. Jeffrey Chabot dołączy do ekipy podopiecznych Marco Giampaolo z FC Groningen za kwotę niecałych czterech milionów euro.

Środkowy obrońca podpisał z włoskim klubem kontrakt do 30 czerwca 2024 roku. Rok temu dołączył do Groningen ze Sporty Rotterdam, jednak dzięki dobrym występom w Eredivisie (28 meczów: jedna bramka i jedna asysta) 21-letni Niemiec ponownie zmieni otoczenie i już 1 lipca przywita się z genueńskim Stadio Luigi Ferraris.

„Po przejściu ze Sparty do Groningen, Jeffrey zaliczył niesamowity progres” – napisał na oficjalnej stronie dyrektor techniczny holenderskiego klubu, Mark-Jan Fledderus. „Z jednej strony szkoda, że grał w naszym klubie jedynie rok, ale z drugiej to pokazuje w jak dobrym środowisku spędził ten czas, by móc szybko i dobrze rozwinąć swoje skrzydła, co zaowocowało dobrym transferem. Chcielibyśmy serdeczne podziękować Jeffrey’owi za cały wysiłek jaki włożył, występując w naszym klubie i życzyć mu dalszych sukcesów w karierze.”

Mimo młodego wieku Niemiec występował już w juniorskich drużynach Eintrachtu Frankfurt, Red Bulla Lipsk oraz wspomnianych seniorach Sparty Rotterdam i FC Groningen. Młody defensor kilkukrotnie wystąpił także w młodzieżowych kadrach reprezentacji Niemiec. W zespołach kolejno U-17, U-19 i U-20 rozegrał w sumie dziewięć meczów, w których udało mu się zdobyć nawet jedną bramkę.

Poprzednimi zrealizowanymi wzmocnieniami Sampdorii Genua na lato są: Emil Audero (bramkarz), który przyszedł z Juventusu Turyn za 20 milionów euro, Jakub Jankto (środkowy pomocnik), który dołączył do drużyny z Udinese Calcio za 15 milionów euro, Alex Ferrari (środkowy obrońca), który zawitał do Genui z FC Bolognii za cztery i pół miliona euro oraz Morten Thorsby, który przybył do zespołu z holenderskiego Heerenveen na zasadzie wolnego transferu.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy