OFICJALNIE: Che Adams w Southampton. Rekord sprzedażowy

OFICJALNIE: Che Adams w Southampton. Rekord sprzedażowy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Southampton FC | Sky Sports

Southampton dokonało jednego z największych transferów w dziejach klubu. Barwy „Świętych” zasilił Che Adams.

22-latek w ostatnim roku mocno się rozwinął. Anglik w 48 spotkaniach strzelił 22 gole i posłał pięć ostatnich podań. Dobrą formę tego zawodnika dostrzegły władze Southampton, które po zimowych zakusach pod koniec maja skontaktowały się z Birmingham City i choć wtedy ich oferta została odrzucona, ostatecznie transfer doszedł do skutku.

„Święci” potwierdzili, że Che Adams podpisał pięcioletni kontrakt, a według stacji Sky Sports transakcja zamknęła się w kwocie 15 milionów funtów (16,7 miliona euro), z których 3 miliony trafią na konto Sheffield United. Nie zmienia to jednak faktu, że środkowy napastnik trafił do dziesiątki najdroższych piłkarzy w historii szesnastego zespołu ubiegłego sezonu Premier League. Ponadto dla przedstawiciela Championship to rekord sprzedażowy. 

- Jestem zachwycony z powodu faktu, że transfer doszedł do skutku. W styczniu się nie udało, ale tym razem było inaczej. Chcę być częścią tego klubu - powiedział podekscytowany zawodnik.

Działacze Southampton poinformowali też o wykupieniu Danny'ego Ingsa z Liverpoolu. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy