OFICJALNIE: Che Adams w Southampton. Rekord sprzedażowy

OFICJALNIE: Che Adams w Southampton. Rekord sprzedażowy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Southampton FC | Sky Sports

Southampton dokonało jednego z największych transferów w dziejach klubu. Barwy „Świętych” zasilił Che Adams.

22-latek w ostatnim roku mocno się rozwinął. Anglik w 48 spotkaniach strzelił 22 gole i posłał pięć ostatnich podań. Dobrą formę tego zawodnika dostrzegły władze Southampton, które po zimowych zakusach pod koniec maja skontaktowały się z Birmingham City i choć wtedy ich oferta została odrzucona, ostatecznie transfer doszedł do skutku.

„Święci” potwierdzili, że Che Adams podpisał pięcioletni kontrakt, a według stacji Sky Sports transakcja zamknęła się w kwocie 15 milionów funtów (16,7 miliona euro), z których 3 miliony trafią na konto Sheffield United. Nie zmienia to jednak faktu, że środkowy napastnik trafił do dziesiątki najdroższych piłkarzy w historii szesnastego zespołu ubiegłego sezonu Premier League. Ponadto dla przedstawiciela Championship to rekord sprzedażowy. 

- Jestem zachwycony z powodu faktu, że transfer doszedł do skutku. W styczniu się nie udało, ale tym razem było inaczej. Chcę być częścią tego klubu - powiedział podekscytowany zawodnik.

Działacze Southampton poinformowali też o wykupieniu Danny'ego Ingsa z Liverpoolu. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy