OFICJALNIE: Chelsea zaprezentowała Davida Datro Fofanę i Andreya Santosa

OFICJALNIE: Chelsea zaprezentowała Davida Datro Fofanę i Andreya Santosa fot. Hanafi Latif / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Chelsea

Chelsea ma za sobą niezwykle pracowity okres w początkowej fazie okna transferowego. Świadczy o tym fakt potwierdzenia drugiego oraz trzeciego zimowego nabytku w osobach Davida Datro Fofany i Andreya Santosa.

„The Blues” wkroczyli w trwający sezon z nowym właścicielem po tym, jak Roman Abramowicz został zmuszony do sprzedania swoich udziałów z powodu sankcji nałożonych na rosyjskich miliarderów oraz biznesmenów w związku z napaścią ich kraju na Ukrainę.

Z możliwości przejęcia kontroli nad londyńskim klubem skorzystało konsorcjum zarządzane przez Todda Boehly'ego, które za rekordową kwotę przejęło władze w ekipie ze Stamford Bridge i wzięło się w niej od razu za robienie porządków.

Efekty tego typu działań zobaczyliśmy już latem za sprawą przeznaczenia ponad 280 milionów euro na pozyskanie nowych piłkarzy.

W połowie sezonu przedstawiciele Chelsea dalej kontynuują rozpoczęty plan dotyczący wzmocnienia zespołu prowadzonego początkowo przez Thomasa Tuchela, a teraz przez Grahama Pottera.

„The Blues” dopięli na tym polu w pierwszej kolejności transfer Benoît Badiashile'a z AS Monaco, by w sobotę 7 stycznia zaprezentować następne dwa zimowe nabytki - Davida Datro Fofanę i Andreya Santosa.

Pierwszy z nich przeszedł na Stamford Bridge z Molde za rekordową sumę dla norweskiego zespołu w wysokości 12 milionów euro, co pozwoliło pozbawić Erlinga Brauta Haalanda tytułu najdroższego piłkarza w historii tej drużyny.

Przeprowadzka napastnika do Anglii odbywa się jednak w cieniu skandalu, ponieważ jego pierwszy klub - Abidjan City FC, uważa, że ten przeniósł się do ekipy „Niebiesko-Białych” z naruszeniem obowiązujących reguł. Tym samym nie powinno dojść do sfinalizowania jego transferu do „The Blues”.

Z kolei młodszy o dwa lata brazylijski pomocnik związał się nieujawnioną długością umowy z londyńskim zespołem i kosztował go na razie 12,5 miliona euro, ponieważ Vasco da Gama zapewniło sobie jeszcze zgarnięcie w przyszłości bonusów o łącznej wysokości 7,5 miliona euro.

W tej sytuacji nowy właściciel Chelsea może w przeciągu zaledwie kilku miesięcy pochwalić się zainwestowaniem blisko 345 milionów euro na zakontraktowanie jedenastu zawodników.

W tym samym czasie z „The Blues” odeszło aż 19 piłkarzy, którzy wprowadzili do klubowej kasy tylko nieco ponad 56 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy