OFICJALNIE: Chojniczanka pozyskała gracza ze słoweńskiej ekstraklasy

2024-01-30 15:52:13; Aktualizacja: 4 miesiące temu
OFICJALNIE: Chojniczanka pozyskała gracza ze słoweńskiej ekstraklasy Fot. Robson90 / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Chojniczanka Chojnice

Występujący dotąd w słoweńskiej ekstraklasie Daniel Skiba został nowym zawodnikiem Chojniczanki Chojnice.

23-letni środkowy napastnik z „Chlubą Grodu Tura” podpisał kontrakt do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia na kolejny sezon. W nowym zespole będzie grał w koszulce z numerem 9.

Przez ostatnie półtora roku reprezentował NK Aluminij Kidričevo, z którym niedawno wywalczył awans na najwyższy poziom rozgrywkowy w Słowenii, gdzie strzelił następnie dwa gole w dziesięciu meczach. W ubiegłym sezonie jego dorobek wynosił z kolei 12 trafień i osiem asyst w 36 spotkaniach.

Wychowanek GKS-u Tychy w przeszłości występował również na Słowacji jako zawodnik FK Železiarne Podbrezová, skąd był wypożyczany do MŠK Novohrad Lučenec i FK Slavoj Trebišov.

Na polskich boiskach reprezentował natomiast Unię Kosztowy i Polonię Łaziska Górne.

Chojniczanka Chojnice rundę jesienną II Ligi zakończyła na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Znajduje się zatem w strefie zapewniającej udział w barażach o awans na zaplecze Ekstraklasy.

Dzisiaj poinformowano także o rozstaniu z „Chlubą Grodu Tura” Piotra Giela. 33-letni środkowy napastnik podczas półrocznego pobytu w Chojniczance rozegrał 19 spotkań. Trafił do siatki w ligowej rywalizacji z rezerwami Lecha Poznań oraz zanotował dwie asysty.