OFICJALNIE: Claudio Pizarro zmienia klub i gra dalej. Niekończąca się historia!

OFICJALNIE: Claudio Pizarro zmienia klub i gra dalej. Niekończąca się historia!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Werder Brema

Claudio Pizarro zalicza wielki powrót. Po raz kolejny.

Pizarro w październiku będzie obchodził 40. urodziny, jednak znowu przełożył zakończenie kariery. Znowu też wraca do Werderu Brema.

Peruwiański napastnik podpisał umowę z Werderem do 30 czerwca 2019 roku, jednocześnie końca jego kariery piłkarskiej. Do Bremy przechodzi z 1.FC Köln na zasadzie wolnego transferu.

Dla Pizarro jest to czwarty pobyt w Werderze. Trafił tam po raz pierwszy w 1999 roku, przechodząc z Allianz Lima. Dwa lata później odszedł do Bayernu Monachium. Pierwszy powrót nastąpił w 2008 roku, gdy Werder wypożyczył go z Chelsea, a potem dokonał transferu definitywnego. Drugi powrót to 2015 rok. Po wygaśnięciu umowy, bez woli przedłużenia ze strony klubu, odszedł do Kolonii.

- Cieszę się, że po raz kolejny mam możliwość dołączenia do zespołu, w którym rozpocząłem karierę w Europie, by pożegnać się z futbolem. Czekam niecierpliwie na szansę dzielenia się doświadczeniami, ale nie ukrywam, że wracam też, by zdobywać bramki. Jestem przekonany, że razem zagramy świetny sezon - powiedział doświadczony napastnik.

Pizarro zagrał w 271 meczach w barwach Werderu. Strzelił 144 bramki i zaliczył 51 asyst.

W ostatnim sezonie w spadkowiczu z Kolonii już jednak tak nie imponował, borykając się też z problemami zdrowotnymi. Pojawił się na boisku w 16 meczach, w których zanotował po jednej bramce i asyście.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy