OFICJALNIE: Claudio Ranieri pożegnał się z Cagliari

2024-05-21 21:23:16; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Claudio Ranieri pożegnał się z Cagliari Fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Cagliari Calcio

Cagliari oficjalnie poinformowało o rozstaniu z Claudio Ranierim. 72-letni szkoleniowiec zakończył w ten sposób trenerską karierę.

Koniec pewnej ery. Claudio Ranieri, który po raz pierwszy Cagliari obejmował 31 lat temu jako młody szkoleniowiec, w ciągu trzech lat był autorem dwóch awansów - rozpoczynając od Serie C, a kończąc na włoskiej ekstraklasie. W kolejnych latach związany był z wieloma europejskimi gigantami takimi jak Napoli, Atlético Madryt, AS Roma, Chelsea czy Juventus, a w 2015 roku zdecydował się objąć angielskie Leicester City.

Powiedzieć, że ruch ten był strzałem w dziesiątkę, to jak nie powiedzieć nic. „Lisy” prowadzone przez Włocha przeszły do historii piłki nożnej, dokonując rzeczy na pierwszy rzut oka niemożliwej, sensacyjnie wygrywając Premier League w sezonie 2015/2016.

Mimo to zgodnie ze złożoną obietnicą, w sezonie 2022/2023 zdecydował się na powrót do klubu, który od zawsze był mu najbliższy. - Leicester dało mi dużą część światowej sławy, którą mam teraz, ale moim marzeniem jako trenera pozostaje Cagliari, tam wszystko się zaczęło - mówił niegdyś Ranieri.

Doświadczony trener do Sardynii wrócił z misją ratowania zespołu pogrążonego w Serie B, ostatecznie dając mu awans, a rok później zajmując z nim 15. miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Teraz jednak historia zatacza koło i „Gli Isolani” znów żegnają się ze swoją legendą.

„Cagliari jest i zawsze będzie Twoim domem. Na zawsze wdzięczni, Mister” - czytamy na końcu oświadczenia. Był to ostatni raz, kiedy widzieliśmy 72-latka na ławce szkoleniowej.