OFICJALNIE: Club Brugge bije rekord transferowy dzień po dniu. Mistrz Belgii wydał 16 milionów euro

OFICJALNIE: Club Brugge bije rekord transferowy dzień po dniu. Mistrz Belgii wydał 16 milionów euro fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Club Brugge

Club Brugge poinformował w poniedziałkowy wieczór o sprowadzeniu Romana Jaremczuka. Ukrainiec jest od teraz najdroższym zakupem w historii klubu.

Club Brugge poznał już rywali w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Najlepsza drużyna Belgii zmierzy się w niej z takimi ekipami jak Bayer Leverkusen, FC Porto oraz Atlético Madryt.

Choć są to uznane marki, to i tak wydaje się, że każda z nich - może z wyjątkiem Hiszpanów - jest do ogrania.

Być może zatem władze klubu wychodzą z podobnego założenia, bo w ostatnich dniach można zauważyć u nich nadprogramową aktywność na rynku transferowym. W niedzielę został przecież pobity rekord transferowy Club Brugge, bo Raphael Onyedika przybył do uczestnika Ligi Mistrzów za dziesięć milionów euro.

Mogło wydawać się, że Nigeryjczyk przez długi czas będzie liderował klasyfikacji najdroższych zawodników. Szybko jednak osunął się na drugie miejsce, a wyprzedził go Roman Jaremczuk.

26-latek przeszedł szczegółowe testy medyczne, które wypadły bardzo dobrze. Transakcja mogła więc zostać zrealizowana.

Ukrainiec złożył zatem podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku. Jeśli chodzi z kolei o kwotę transakcji, to ta wyniosła rekordowe 16 milionów euro.

Środkowy napastnik wraca tym samym do Belgii po rocznej przerwie. W latach 2017-2021 reprezentował bowiem KAA Gent.

Ostatni sezon spędził natomiast w Benfice, a tam wystąpił łącznie w 48 spotkaniach. Jego dorobek to dziewięć goli oraz siedem asyst.

Club Brugge może pozwolić sobie na wielkie transfery, bo sprzedał tego lata Charlesa De Ketelaere do Milanu za 32 miliony euro, a także Stanleya Nsokiego do Hoffenheim za 12 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy