OFICJALNIE: Club Brugge zdecydował w kwestii trenera. Ważna informacja dla Michała Skórasia

2024-06-03 22:36:59; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Club Brugge zdecydował w kwestii trenera. Ważna informacja dla Michała Skórasia
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Club Brugge

Nicky Hayen pozostaje na stanowisku trenera Clubu Brugge. To dobra informacja dla grającego tam Michała Skórasia.

- Myślę, że większość osób nie zdaje sobie sprawy, jak liga belgijska jest dobra. Według mnie to był krok w przód. Myślę, że musiałem złapać trochę cierpliwości. To pokazał początek sezonu. Zdarzały się ciężkie chwile, bo niekiedy było tak, że zostawałem w domu. Nie jeździłem nawet na mecze. Musiałem ciężko trenować. [...] W pewnym momencie coś przeskoczyło, inny trener dał mi szansę i zacząłem grać - powiedział Michał Skóraś podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Trener, o którym mowa, to Nicky Hayen. 43-latek został mianowany na tymczasowego opiekuna Clubu Brugge po zwolnieniu Ronny'ego Deili. Nowy szkoleniowiec postawił na Polaka. Ten szybko zaczął spłacać kredyt zaufania.

Po zakończeniu sezonu zasadniczego w belgijskiego ekstraklasie wydawało się, że drużyna Michała Skórasia nie ma już żadnych szans na zdobycie mistrzostwa i pozostaje jej walka o europejskie puchary.

Tymczasem efekt nowej miotły po zatrudnieniu Hayena zadziałał w piorunujący sposób. Club Brugge zanotował siedem zwycięstw oraz trzy remisy na przestrzeni dziesięciu spotkań, sięgając po krajowe trofeum.

Władze klubu nie miały wątpliwości i po zakończeniu sezonu zdecydowały się na kontynuowanie współpracy z 43-letnim szkoleniowcem. Umowa została podpisana na czas nieokreślony.

To dobra wiadomość dla Michała Skórasia, który w przyszłych rozgrywkach powinien zatem notować regularne występy.