OFICJALNIE: Copa América również w 2021 roku

OFICJALNIE: Copa América również w 2021 roku
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: CONMEBOL

Najpierw UEFA przełożyła Mistrzostwa Europy z 2020 na 2021 rok, a potem CONMEBOL podjął podobną decyzję w sprawie Copa América.

Turniej, który ugoszczą Argentyna i Kolumbia, zostanie rozegrany między 11 czerwca a 11 lipca 2021 roku. Pierwotne daty to między 11 czerwca a 11 lipca tego roku.

- Jest to nadzwyczajny środek w nieoczekiwanej sytuacji - odpowiedź na podstawową potrzebę zapobieganie gwałtownej epidemii wirusa. Nie był to krok łatwy do podjęcia, ale musimy chronić zdrowie naszych sportowców i wszystkich członków wielkiej rodziny południowoamerykańskiego futbolu - powiedził Alejandro Domínguez, prezes CONMEBOL.

W komunikacie podkreślono też rolę współpracy z UEFA i jej prezesem Aleksandrem Čeferinem w sprawie ustalania nowych terminów mistrzostw w Ameryce Południowej i Europie.

Miasta-gospodarze to: argentyńskie La Plata, Mendoza, Córdoba, Santiago del Estero, Buenos Aires oraz kolumbijskie Medellín, Cali, Bogotá, Barranquilla.

Wcześniej poznaliśmy zestawienia turniejowe. W grupie A rywalizować będą Argentyna, Australia (gość), Boliwia, Urugwaj, Chile, Paragwaj, a w grupie B - Kolumbia, Brazylia, Katar (gość), Wenezuela, Ekwador, Peru.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy