OFICJALNIE: Copa América również w 2021 roku

OFICJALNIE: Copa América również w 2021 roku
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: CONMEBOL

Najpierw UEFA przełożyła Mistrzostwa Europy z 2020 na 2021 rok, a potem CONMEBOL podjął podobną decyzję w sprawie Copa América.

Turniej, który ugoszczą Argentyna i Kolumbia, zostanie rozegrany między 11 czerwca a 11 lipca 2021 roku. Pierwotne daty to między 11 czerwca a 11 lipca tego roku.

- Jest to nadzwyczajny środek w nieoczekiwanej sytuacji - odpowiedź na podstawową potrzebę zapobieganie gwałtownej epidemii wirusa. Nie był to krok łatwy do podjęcia, ale musimy chronić zdrowie naszych sportowców i wszystkich członków wielkiej rodziny południowoamerykańskiego futbolu - powiedził Alejandro Domínguez, prezes CONMEBOL.

W komunikacie podkreślono też rolę współpracy z UEFA i jej prezesem Aleksandrem Čeferinem w sprawie ustalania nowych terminów mistrzostw w Ameryce Południowej i Europie.

Miasta-gospodarze to: argentyńskie La Plata, Mendoza, Córdoba, Santiago del Estero, Buenos Aires oraz kolumbijskie Medellín, Cali, Bogotá, Barranquilla.

Wcześniej poznaliśmy zestawienia turniejowe. W grupie A rywalizować będą Argentyna, Australia (gość), Boliwia, Urugwaj, Chile, Paragwaj, a w grupie B - Kolumbia, Brazylia, Katar (gość), Wenezuela, Ekwador, Peru.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy