OFICJALNIE: Cristiano Ronaldo wygrywa spór z Juventusem. Otrzyma 9,77 miliona euro

OFICJALNIE: Cristiano Ronaldo wygrywa spór z Juventusem. Otrzyma 9,77 miliona euro fot. Fabio Ferrari/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sportitalia | Collegio Arbitrale

Cristiano Ronaldo wygrał spór z Juventusem o otrzymanie zaległej pensji. Sąd przyznał mu jednak tylko połowę z oczekiwanej przez niego kwoty w wysokości 9 774 166,66 euro wraz z odsetkami.

Zawirowania związane z wystąpieniem pandemii koronawirusa spowodowały zawieszenie poszczególnych rozgrywek lub zmusiły poszczególne kraje do rozgrywania spotkań z zamkniętymi trybunami.

Tym samym kluby zostały pozbawione potrzebnych im środków do normalnego funkcjonowania. Różnie sobie one z tym faktem radziły, a niektóre z nich dopuściły się nawet... oszustw. Ten aspekt dotyczy między innymi Juventusu, który w obliczu panującej sytuacji poinformował, że piłkarze zrzekli się części pensji.

Później okazało się, że zawodnicy zgodzili się tylko na odroczenie w czasie przyznania im należnych wypłat. Większość z nich je otrzymała. Problem stanowił jednak przypadek najlepiej opłacanego z nich - Cristiano Ronaldo, który wylądował w międzyczasie w Manchesterze United i obecnie broni barw Al-Nassr.

I do tej pory nie otrzymał zaległych wypłat. Z tego powodu zgłosił sprawę do włoskiego sądu, oceniając poniesione przez siebie straty na... blisko 20 milionów euro.

Tamtejszy wymiar sprawiedliwości przyjrzał się dokładnie sprawie i po przeanalizowaniu dokumentów przedstawionych przez obie strony przyznał, że obie ponoszą odpowiedzialność za zaistniałą sytuację.

Dlatego zasądzono wypłacenie Portugalczykowi połowy oczekiwanej przez niego sumy w wysokości 9 774 166,66 euro wraz z odsetkami.

Obecnie trudno wyrokować, czy któraś ze stron będzie odwoływać się od podjętej decyzji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy