OFICJALNIE: Czystki w Lechii. Sześciu piłkarzy odchodzi!

OFICJALNIE: Czystki w Lechii. Sześciu piłkarzy odchodzi!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk poinformowała, że wraz z początkiem lipca klub opuści sześciu zawodników.

Za gdańszczanami najbardziej rozczarowujący sezon od wielu lat. Piłkarze Lechii w poprzednim sezonie walczyli o mistrzostwo kraju, ale w obecnym nie potrafili powtórzyć tamtych rezultatów i właściwie do ostatnich tygodni zastanawiano się, czy Pomorzanom uda się utrzymać w LOTTO Ekstraklasie.

Z drużyną prowadzoną przez Piotra Stokowca pożegnają się przede wszystkim piłkarze doświadczeni, których umowy i tak wygasłyby wraz z końcem czerwca. Chodzi tutaj o Marco Paixão, Jakuba Wawrzyniaka, Grzegorza Kuświka, Olivera Zelenikę. Pozostali dwaj to gracze wypożyczeni z innych zespołów, czyli: Mato Miloš (klub macierzysty – Benfica) oraz Simeon Sławczew (klub macierzysty – Sporting).

Niektórych kibiców może zaskakiwać rozstanie z Marco Paixão. 33-latek zdobył 16 ligowych trafień w 25 występach, ale chwilę po objęciu zespołu przez Piotra Stokowca stracił miejsce w pierwszym zespole i został przesunięty do rezerw. 

- Osobiście nic do Marco nie mam. Natomiast nie dostosował się do zasad. Szkoda, bo to dobry zawodnik, ale muszę być konsekwentny. Tutaj nie ma dyskusji. Potrzebuję zawodników, którzy - mówiąc kolokwialnie - będą umierać za klub. My już nie mamy czasu na dyskusje, tylko trzeba działać. Ode mnie wymaga się czynów i skuteczności – mówił pod koniec marca szkoleniowiec Lechii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Borussia Dortmund wytypowała nowego trenera! Borussia Dortmund wytypowała nowego trenera! OFICJALNIE: Trzęsienie ziemi w Dortmundzie. Borussia jednak zmienia trenera! OFICJALNIE: Trzęsienie ziemi w Dortmundzie. Borussia jednak zmienia trenera! Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy