OFICJALNIE: Dalszy ciąg zmian w kierownictwie Schalke 04

2024-03-06 19:34:07; Aktualizacja: 4 miesiące temu
OFICJALNIE: Dalszy ciąg zmian w kierownictwie Schalke 04
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Schalke 04 Gelsenkirchen

André Hechelmann zakończył ze skutkiem natychmiastowym pracę na stanowisku dyrektora technicznego Schalke 04.

- Po pełnych szacunku i przebiegających w dobrej atmosferze dyskusjach podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszej współpracy. Życzymy André wszystkiego najlepszego na przyszłość, zarówno osobiście, jak i zawodowo – przekazał dyrektor wykonawczy klubu z Gelsenkirchen Matthias Tillmann.

André Hechelmann trafił do Schalke 04 po pierwszym od wielu lat spadku tego zespołu z Bundesligi w 2021 roku. Początkowo był szefem działu skautingu. W czerwcu zeszłego roku został dyrektorem sportowym, a po kilku miesiącach objął funkcję dyrektora technicznego.

W przeszłości pracował także w kierownictwie innego niemieckiego klubu FSV Mainz.

- Przez ostatnie dwa i pół roku zawsze staraliśmy się przekazać nowym zawodnikom i sztabowi, że klub zawsze powinien być priorytetem – niezależnie od aktualnej sytuacji czy pozycji danej osoby. Mając to na uwadze, podjąłem decyzję dotyczącą mojej przyszłości – powiedział 39-latek.

Schalke 04 po ostatnim spadku z Bundesligi walczy o utrzymanie na drugim szczeblu ligowym w Niemczech. Po piątkowym zwycięstwie 3:1 nad FC St. Pauli ma pięć punktów przewagi nad znajdującym się na miejscu barażowym Eintrachtem Brunszwik.

Na początku bieżącego roku dyrektorem sportowym „Die Königsblauen” został były selekcjoner reprezentacji Belgii Marc Wilmots.