OFICJALNIE: Danny Rose ze zgodą na transfer

OFICJALNIE: Danny Rose ze zgodą na transfer fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Tottenham

Tottenham potwierdził, że Danny Rose nie wyleci z londyńskim zespołem na tournée po Azji.

Władze „Kogutów” doprecyzowały, że lewy obrońca otrzymał więcej czasu na przeanalizowanie możliwości dotyczących transferu. 29-latek dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. 

Kontrakt Rose'a z Tottenhamem jest ważny do 30 czerwca 2021 roku. Władze „Kogutów” oczekują za niego około 28 milionów euro. Na razie nie wiadomo, gdzie obrońca może się przenieść. Swego czasu zainteresowanie jego osobą wykazywały m.in. Everton, Paris Saint-Germain czy Schalke 04. Ostatnio jednak pojawiało się mniej transferowych doniesień na temat Anglika.

Rose trafił do Tottenhamu w 2007 roku, początkowo będąc wypożyczanym przez „Koguty” do innych drużyn. Z czasem obrońca zaczął regularnie występować w barwach londyńskiej ekipy. Do tej pory uzbierał 198 spotkań, 10 goli i 27 asyst. W minionym sezonie wybiegał na murawy 37 razy. 

Przypomnijmy, że o krok od odejścia z Tottenhamu jest również Kieran Trippier. Jak podają hiszpańskie media, 28-letni angielski prawy obrońca będzie kontynuował karierę w Atlético Madryt.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy