OFICJALNIE: Dariusz Dudek po raz TRZECI trenerem Zagłębia Sosnowiec

OFICJALNIE: Dariusz Dudek po raz TRZECI trenerem Zagłębia Sosnowiec fot. FotoPyK
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Zagłębie Sosnowiec

Dariusz Dudek otworzył już trzeci trenerski rozdział w Zagłębiu Sosnowiec. Od środy ponownie pełni on obowiązki opiekuna pierwszego zespołu.

Klub z 1. ligi wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował o zatrudnieniu dobrze już znanego kibicom „Zagłębiaków” Dudka. Umowa zakłada współpracę między stronami do 30 czerwca 2024 roku z możliwością jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Skompletowanie wszystkich członków sztabu szkoleniowego powinno potrwać do końca tego tygodnia. Wówczas do publicznej wiadomości zostaną podani pozostali asystenci.

Parę dni temu władze z Sosnowca zdecydowały się rozstać z Arturem Skowronkiem. W ostatnich 12 meczach przed przerwą na mundial zespół pod jego wodzą potrafił odnieść tylko jedno zwycięstwo. Dlatego też po dłuższej naradzie zdecydowano się na zdymisjonowanie 40-latka.

W międzyczasie za większego faworyta do przejęcia posady uznawano Jakuba Dziółkę, prowadzącego obecnie ekipę Skry Częstochowa. Do poważniejszych negocjacji jednak nigdy nie doszło, gdyż działacze zdecydowali się ponownie dać szansę Dudkowi, który przez niemal dwa lata dowodził zawodnikami Sandecji Nowy Sącz.

47-latek stracił pracę 1 września, gdyż nie udało mu się wywalczyć kompletu punktów po pierwszych dziewięciu kolejkach.

W Zagłębiu Sosnowiec Dariusz Dudek pracował w latach 2017-2018 (wywalczony awans do Ekstraklasy) i 2019-2020. W historii zapisał na swoim koncie 53 spotkania na rzecz Ślązaków. W 22 przypadkach odniósł zwycięstwo, zaś 18-krotnie były to porażki.

W przeszłości szkoleniowiec odpowiadał także za wyniki w GKS-ie Katowice i Termalice.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy